Ehitusplaat Betopan®

Betopan® tsementlaastplaadi näol on tegemist ehitusplaadiga, mis sisaldab täiteainena puidulaaste ning sideainena tsementi. Tsementlaastplaadi kasutusala on väga lai – alates vundamendist lõpetades katusega. Tsementlaastplaadid sobivad oma tugevuse ja hea ilmastikukindluse tõttu kasutamiseks nii sise- kui välistingimustes seinte, põrandate ja lagede kattematerjalina. Plaadid on hea tulekindlusega, löögikindlad ning hea heliisolatsiooniga. Lihtne lõigata ja paigaldada.

Tsementlaastplaate võib paigaldada igale seinale ja soklile olenemata hoone asukohast ja tüübist. Peamised objektid on tööstushooned, mitmekorruseliste hoonete ja ridaelamute fassaadid (soklid), kioskid, laohooned, garaazid, koolid, rõdukonstruktsioonid jne.

Plaate on saadaval erinevates mõõtmetes ja paksustes.

Tulekindel (Klass A1)

Keskkonnasõbralik

Hooldusvaba

Vastupidav

TRANSPORT JA LADUMISTAMINE

Transpordi ajal peavad plaadid olema kindlasti kaetud.

Plaatide käsitsi liigutamisel on soovitatav vedada neid vertikaalselt või võimalikult lähedale vertikaalsele, et plaate mitte liigselt painutada.

Plaate tuleb hoida alusel horisontaalselt, kindlasti ei tohiks plaate panna seisma vastu seina või muud tuge.

Kui plaate kavatsetakse pikemat aega hoida alusel, peaks virn olema täielikult kaetud plastikuga, et kaitsta paate kuumuse ja niiskuse eest. Samuti tuleb alus hoida stabiilses kohas, kinnises ruumis.

Betopan transport

Aluste ladustamisel üksteise peale tuleb seda teha äärmiselt ettevaatlikult. Maksimaalselt 5 alust üksteise peale, ei tohi ületada kõrguselt 3,5 meetrit.

Aluste tõstukiga transportimisel tohib üksteise peal olla aluseid maksimaalselt 2.

Betopan-transport-2

Suurused (mm)

1250 x 2500
1250 x 2800
1250 x 3000

Kaal (kg/m2)

10, 13, 16, 18, 20, 23, 26, 30, 38

Paksus (mm)

8, 10, 12, 14, 16, 18, 20, 24, 30

Paindetugevus

9 N/mm2

Tulekindlus

(B s1 d0 EN 13501-1)

Bränd

Küsi pakkumist


    Kontaktandmed