Laineplaate toodetakse Hatscheki masinaga tsemendist, lubjakivist, amorfsest ränidioksiidist, tselluloosist, polüvinüülalkoholist ja veest. Asbesti asendaval plüvinüülalkoholikiul on tugevuse parandamise funktsioon. Kiudtsemendis on mikroskoopilised õhuvahed, millel on mitu kasulikku ülesannet. Need vahed parandavad heli- ja soojusisolatsiooniomadusi. Külma ilmaga täituvad kiudtsemendi õhuvahed veest tekkinud jääga. Nii tagatakse selle materjali eelis, mis tingib, et laineplaatide omadused temperatuurimuutuste mõjul ei halvene.

Koostismaterjalid segatakse segistis, kust kiudtsement ühtlase massina plaatide vormimisrullile liigub. Trumlil antakse valmis massile vajalik paksus. Seejärel liigub vormitud materjal konveierile, kus selle paksust veel kord kontrollitakse. Plaat lõigatakse vastavalt toodetava profiili mõõtmetele tükkideks. Lahtilõigatud plaatidele vormitakse lainepressi abil lained ning seejärel pannakse plaadid metallvormidesse, millega need valmimiskambrisse liiguvad. Enne lainete vormimist tekkinud jäägid naasevad tagasi tootmisprotsessi.

Enne värviga katmist puhastatakse valmis plaadid ja kuumutatakse need teatud kindla temperatuurini. Kuumenedes plaadi poorid laienevad ning värv hõõrutakse harjadega plaatidesse. Seejärel plaadid kuivatatakse, et moodustuks esimene värvikile ning nad oleks kardinvärvimiseks valmis. Kardinvärvimise käigus valatakse plaat ühtlase värvijoaga üle. Nii luuakse sile pind ning pärast kuivamist moodustub värvikile. See tagab laineplaatide katte pikaealisuse ja vastupidavuse.