SBS pealiskiht Flexpol 5000

FLEXPOL 5000 SBS bituumen  pealiskate

Eelnevalt valmistatud veekindel membraan, mis koosneb destilleeritud bituumenist ja elastomeersetest polümeeridest (SBS-tüüpi), mis on tugevdatud ühekordsest komposiitpolüestrist, mis on kõrge mehaaniliste omadustega ja suurepärase stabiilsusega.

Tugevdamine: üheahelaline polüesterkangas

Ühendus: Elastomeerne polümeerbituumen (SBS)

Ülemine viimistlus: Mineraal

Alumine viimistlus: PE-kile

Kavandatud kasutusviis: Pealmine kiht

Paigaldamismeetod: tõrvik

 

Kaubamärk

Kasutuskoht

, ,

Paksus

5,0 mm ± 0,2 mm

Rulli laius (m)

≥ 1 m

Pikkus (m)

≥ 10 m

Tuleohutusklass

Broof(t2)

Tõmbetugevus (N/50 mm) (piki- ja ristsuunaline)

800±20% / 600 ± 20%

Venivus (%) (piki- ja ristisuunaline)

40 ± 15 / 40 ± 15

Paigaldamismeetod:

FLEXPOL 5000 kattematerjal paigaldatakse liimimise teel, kasutades selle isekleepuvaid omadusi, eelnevalt kinnitatud bituumenmembraani aluskihile või vanale ettevalmistatud katuse bituumenkattele. Vajaduse korral on võimalik membraani fikseerida ka mehaaniliselt. See puudutab materjali paigaldamist puidule või kõrgete vertikaalsete hüdroisolatsioonitööde teostamist.

Enne Flexpol 5000 membraani paigaldamist on soovitatav töödelda aluspinda veepõhiste bituumenkruntidega või lahustipõhiste vahenditega. Puidust aluspinna korral aluspinna immutamist ei teostata. Enne isekleepuva pealiskihi bituumenmembraani paigaldamist veenduge, et järgmise rulli toon pole eelmise omast erinev. Ülemise külje pinnaviimistlus on looduslik ja selle toon võib varieeruda. Membraani võib paigaldada ainult kuivadele pindadele. Membraani paigaldamist tuleb alustada lahti rullitud rulli paika asetamisest ning paigutada see kohta, kuhu membraan tuleb paigaldada.

Seejärel, eemaldades alumiselt küljelt kile, tuleb membraan samaaegselt aluspinnale suruda, eriti ülekatetel. Membraani pikisuunalise ülekatte kombineerimiseks kasutatakse isekleepuvaid omadusi pärast kleepumisvastase riba eemaldamist ning selle laius peab olema vähemalt 8 cm. Ülekatted ristühendusel ja muud ülekatted paikades, kus membraani aluskihil on graanuleid, peavad olema laiusega 12 cm.

Hüdroisolatsiooni teostamisel vertikaalpindadel tuleb lisaks soojendada membraani alumist külge õhusoojendiga. Paikades, kus membraani paigaldus muutub horisontaalsest vertikaalseks, tuleb kasutada polüstüreenist või kõvast mineraalvillast kiilu. Membraani ülemine serv vertikaalsetel elementidel tuleb kinnitada surveribaga ja tihendada nt katusekatte tihendusvahendiga. Jälgige, et membraani servad oleksid vee eest kaitstud. Sellise serva korral tuleb see tihendada vee sissevoolu küljel täiteseguga. See puudutab tööd ehituspaigas, mida ei saa lõpetada ühe päevaga.

Optimaalne temperatuur isekleepuva membraani paigaldamisel on vahemikus +15°C ÷ +20°C. Paigaldamine madalamal ümbritseval temperatuuril on lubatud, kuid see peab kindlasti olema üle +5°C, mille tagamiseks võib soojendada membraani aluspinda õhusoojendi või väikese põletiga, et tagada toote liimimisomadused. Täielik nakkumine aluspinna külge sõltub temperatuurist ning toimub tavaliselt 2-3 päeva jooksul pärast paigaldamist.

Madalamal temperatuuril, alla +15°C, tuleb Flexpol 5000 membraani hoida enne kasutamist 24 tundi temperatuuril mitte alla +18°C.

Toote dokumendid

Vaadake kõiki dokumente meie dokumendi registrist.

Küsi pakkumist    Soovin paigaldustSoovin transportiSoovin tasuda järelmaksuga

    Kontaktandmed