Kivipuistega katuseplekk või tavaline katuseplekk

Kivipuistega katuseplekk, mis see on?

Kivipuistega katuseplekk QUEENTILE® – kivipuistega katuseplekk ehk plekk-katus, teraskatus on materjal viilkatustele, mis põhineb alumiiniumtsingitud plekil. Basalt kivipuistega kaetud plekk-katusel on oluliselt pikem kasutusiga kui tavalisel tsingitud plekil. Lisaks annab kivipuiste Queentile katusematerjalile eriti edeva välimuse. Kivipuistega plekk-katus on valmistatud toorainest, mida toodavad eranditult maailma juhtivad tootjad. Materjaliga on tehtud kliimakatsetusi, mis kinnitavad toote kõrget kvaliteeti ning materjalidele on lisatud kaasa kõik dokumendid ja tõendavad sertifikaadid.

Kuna plaat on kaetud kivipuistega siis puudub müra kui vihma/rahet peaks sadama. Materjal on samuti kaalult kerge, seda saab kasutada mis tahes aegunud katusematerjali asendajana. Kivipuiste peamine osa on kaetud läbipaistva akrüülikihiga, mis kaitseb pinda vananemise, UV kiirguse, niiskuse ja samuti sambla tekkimise eest. Lisaks sellele on see ka vastupidav äärmuslikele temperatuuridele ja materjal on tuleohutuses A-klass. Kivipuistega katusepleki paigaldust pakuvad meie paigalduspartnerid K-Kate ja Bestorkate Tartu

Võrdlus: katuseplekk kivipuistega või ilma

Kivipuistega katuseplekkKiviprofiil katuseplekk
Materjali garantii50 aastatReeglina 10 aastat, premium toodetel kuni 50
TemperatuuritaluvusKõrgeKeskmine
PleekimiskindelJAHEI
Müra summutavJAHEI
TuleohutusklassAA
Sambla ja seente tekeEIJAH
RoostevabaJAHEI
MitmekihilineJAH EI
KorrosioonitekkeohtEIJAH

7 põhjust, miks kivipuistega katuseplekk on parem

Soojus- ja heliisolatsioon

Müra summutav, ei kolise vihma ega rahega. Kui tavalise plekk-katuse üks peamisi puudusi on sademete nagu vihma ja rahe tõttu tekkiv müra, mis võib ulatuda kuni ca 65 – 81 db, siis basalt kivipuistega kaetud materjalil seda puudust kõrvaga kuulates ei esine.

Kaalult kerge, (kaal pinna ruutmeetril ei ületa 6,5 ​​kg) – seda saab kasutada mis tahes aegunud katusematerjali asendajana. Kuigi võiks arvata, et kivipuistega kaetud teraskatuse kaal on üsna suur, siis tegelikkuses on Queentile ikka vähemalt 50% kergem kui teised traditsioonilisemad katusekatted, mis tähendab, et kivipuistega pleki paigaldamisel pole vaja täiendavat konstruktsioonilist tugevdust.

Eluiga

Garantii tootjalt otse lõpptarbijale 50 aastat! Materjalile kehtib poole sajandi pikkune garantii, kuid materjali eluiga on varasema praktika ja erinevate testide põhjal oluliselt pikem.

Ei tuhmu ega pleeku päikese käes. Granuleeritud kivil on kõrge vastupidavus UV-kiirgusele ja seetõttu säilib materjali värv väga hästi.

Tuleohutuses A-klass. Teraskatused klassifitseeritakse mittesüttiva katusematerjalina ehk klass A ja samuti loetakse tulekindlaks materjaliks ka kivipuru, millega Queentile on kaetud.

Vastupidav äärmuslikele temperatuuridele. Basalt kivipuru on UV-kiirgust peegeldavate omadustega, juhtides soojuse tagasi atmosfääri, mitte hoone konstruktsioonidesse. Samuti ei ima materjal vett ning seetõttu ei kahjusta materjali ka jäätumine.

Kerge paigaldamine. Materjali ostuga saab kaasa eestikeelse paigaldusjuhendi, kus on samm-sammult välja toodud kogu paigaldusprotsess.

Kõik materjali värvivalikud, lisainfo ja dokumentatsioon on leitav tootelehtedelt

Korduma kippuvad küsimused

Milliseid tooraineid kasutatakse QUEENTILE’i valmistamisel?

QUEENTILE kasutab toorainet, mida toodavad ainult maailma juhtivad tootjad:
* Alutsingitud lehtteras – Union Steel, Korea;
* Akrüülipõhine sideaine – valmistatud Euroopas (valem on patenteeritud ja jääb salastatuks);
* Looduslik kivi (granuleeritud basalt) – GEOBITEK, Itaalia;
* Materjalidele on lisatud kõik asjakohased regulatiiv- ja tõendavad dokumendid;
* Kogu tooraine ostetakse otse rahvusvahelistelt tootjatelt, ilma vahendajateta, lisaks jälgitakse ja kontrollitakse kõiki tootmisetappe (alates tooraine hankimisest kuni kiviga kaetud plaatide tootmiseni).

Kas basalt kivipuiste, millega materjal on kaetud, hakkab katuselt pudenema?

Ei, sest basaldi pinnakiht on kaetud spetsiaalse akrüülkattega, mis hoiab ära kivipuiste pudenemise. See tehnoloogia tagab katuse esteetilise välimuse kogu eluea jooksul.

Kas QUEENTILE katusel võib kõndida?

QUEENTILE katused on valmistatud terasest ja mõeldud taluma nende peal kõndivate inimeste kaalu. Katusel kõndides tuleb siiski olla ettevaatlik; asetage jalg ainult plaadi nina tasasele osale, katusemehed saavad paigaldusprotsessi ajal kõndida kogu katusel.


Kui pikk on kivipuistage katusepleki garantii?

Queentile teraskatusele kehtib 50 aastane materjaligarantii. Queentile on läbinud kliimakatsetused koos maailmakuulsa keemiaettevõttega BASF (Saksamaa), mis kinnitavad toote kõrget kvaliteeti ja õigustavad 50-aastast garantiiperioodi.

Mis on Queentile kivipuistega teraskatuse ruutmeetri (m²) hind?

Hinnad varieeruvad vastavalt soovitud profiilile, toonile ja kogusele; kuid hinnad algav alates 12,82 €/m² + käibemaks. Täpse hinna saamiselt soovitame alati küsida meilt personaalset pakkumist. Pakkumise päringu vormi leiate igalt tootelehelt.

Kuna oma silm on kuningas, siis küsi meilt TASUTA Queentile kivipuistega katusepleki näidiseid või astu läbi meie salongist, et saaksid materjaliga ka iseseisvalt tutvuda.

Küsi pakkumist
    Kontaktandmed