Viilkatus

Kaubamärk
2
6
1
5
2
4
1
7
12
5

VIILKATUS

Viilkatus on populaarne valik elamute ja ärihoonete puhul, mis on tuntud oma lihtsuse ja vastupidavuse poolest. Seda tüüpi katusekonstruktsioonil on kaldkatus, millel on kaks harjal kohtuvat kaldus külge, luues katusekatte mõlemas otsas kolmnurkse kuju. Kaldkatuseid saab ehitada erinevatest materjalidest, millel kõigil on oma ainulaadsed omadused ja eelised.

Üks peamisi viilkatuse eeliseid on selle tõhus vee äravool ja ventilatsioon. Katusekatte järsk kalle võimaldab vihmaveel ja lumel kergesti pinnalt maha libiseda, vähendades lekete ja veekahjustuste ohtu. Võlvkatuse otsade kolmnurkne kuju tagab ka täiendava ventilatsiooni, mis aitab reguleerida temperatuuri ja vältida niiskuse kogunemist.

Viilkatuse materjalid

Kiudtsement viilkatus on levinud tänu oma tugevusele, vastupidavusele ning tule- ja ilmastikukindlusele. See on tsemendi, liiva ja tselluloosikiudude kombinatsioonist valmistatud komposiitmaterjal.  Materjal on ühtlasi kerge ja lihtsasti paigaldatav, mis teeb sellest populaarse valiku nii elamu- kui äriprojektide puhul.

Kiltkivist viilkatus on samuti väga populaarne, pakkudes klassikalist ja traditsioonilist väljanägemist. Kiudtsemendist kiltkivi on kõige sagedamini kasutatav katusekattematerjal ning neid on saadaval mitmesugustes värvides ja stiilides. Neid on lihtne paigaldada ja need pakuvad head kaitset ilmastiku- ja tuulekahjustuste vastu.

Kivist viilkatus on vastupidav ja kauakestev materjal, mida saab kasutada ainulaadse ja atraktiivse viilkatuse kujunduse loomiseks. Kivi saab lõigata erinevatesse kujudesse ja suurustesse, et luua erinevaid mustreid ja tekstuure, mistõttu on see mitmekülgne valik paljude arhitektuuriliste stiilide jaoks. Kivist viilkatus on populaarne valik teatud piirkondades, näiteks Euroopa osades, kus seda on kasutatud juba sajandeid.

Bituumenlaineplaatidest viilkatus on keskkonnasõbralik ning kerge, seda on lihtne paigaldada ning selle hinnaklass on tunduvalt madalam, kui näiteks kivikatusel. Bituumen on veekindel ja ilmastikukindel materjal, mida kasutatakse sageli lamedate või madala kaldega viilkatuste puhul. See on populaarne valik äri- ja tööstushoonete puhul, sest see on odav ja lihtne paigaldada. Bituumen on saadaval mitmes värvitoonis ja seda saab kombineerida teiste materjalidega, näiteks klaaskiud või polüester, et suurendada selle tugevust ja vastupidavust. Siiski on bituumen jõudnud ka tavalise viilkatuseni, seda bituumenlaineplaadi näol.

PVC viilkatus on kerge ja paindlik materjal, mida kasutatakse sageli katusekatteks oma energiatõhususe ja vastupidavuse tõttu. PVC valgusplaatidest viilkatus on hea valik suure niiskuse või tugevate vihmahoogudega piirkondadesse, sest see on niiskus- ja hallituskindel. PVC-katusekate on saadaval mitmes värvitoonis ja seda saab hõlpsasti kujundada nii, et see sobiks mis tahes katusekatte kujundusega.

Sandwich-paneelidest viilkatus pakub tugevuse ja isolatsiooni kombinatsiooni. Need paneelid on valmistatud isolatsioonimaterjalist, näiteks vaht- või mineraalvillast, mis on paigutatud kahe metalli-, alumiinium- või muu materjali kihi vahele. Selline konstruktsioon tagab suurepärase soojus- ja heliisolatsiooni, mistõttu on see populaarne valik elamute ja ärihoonete puhul.

Kokkuvõtteks

Üldiselt on viilkatus usaldusväärne ja atraktiivne lahendus paljude erinevate hoonetüüpide jaoks. Tänu tõhusale vee ärajuhtimisele, ventilatsioonile ja kohandatavatele disainivõimalustele on see populaarne valik nii majaomanike kui ka ehitajate jaoks.

Bestor Grupp pakub erinevaid lahendusi Sinu viilkatuse ehituseks. Erinevate omadustega viilkatuse materjalid otse maaletoojalt. Meie valikust leiate katusekatted igale hoonele koos vajalike lisatarvikutega. Kindel katus on tervikliku sisekliima säilitamisel võtmesõnaks!