Lamekatus

Kaubamärk
3
10
2
5
12
19
1
Kasutuskoht
2
6
16
16

LAMEKATUS

Lamekatus on taskukohane ja praktiline katuse katmise võimalus, mis muutub üha populaarsemaks nii äri- kui ka elamuprojektide puhul. Tänu mitmesugustele eelistele, nagu kulude kokkuhoid, lihtne paigaldamine ja lai valik kujundusvõimalusi, on lihtne mõista, miks nii paljud inimesed valivad lamekatused.

Mis on lamekatus?

Lamekatus on täpselt see, mida see tähendab – katus, mis on kaldkatuse asemel lame. Tavaliselt koosneb see mitmest materjalikihist, sealhulgas veekindlast membraanist, isolatsioonist ja kaitsekihist. Selline materjalikombinatsioon on loodud selleks, et tagada vastupidav ja ilmastikukindel katus, mis võib nõuetekohase hoolduse korral kesta aastakümneid.

Lamekatuse eelised on arvukad. Neid on üldiselt odavam paigaldada kui viilkatuseid, sest nende ehitamiseks vajaminevad materjalid on soodsamad. Lamekatused pakuvad ka rohkem kasutatavat ruumi katusel, mida saab kasutada päikesepaneelide, kliimaseadmete ja muude seadmete jaoks. Lisaks on lamekatuseid lihtsam hooldada ja remontida kui kaldkatuseid, millele võib olla raske ligi pääseda.

Lamekatuse eelised

Lamekatuse üheks peamiseks eeliseks on kulude kokkuhoid, millele lisandub paigaldamise lihtsus ja lai valik kujundusvõimalusi. Nagu eespool mainitud, on lamekatuseid üldiselt odavam paigaldada kui kaldkatuseid. See on tingitud asjaolust, et need nõuavad vähem materjale ja tööjõudu, mistõttu on need paljude inimeste jaoks kuluefektiivsem valik.

Lame katuse kujundusvõimalused on samuti üsna ulatuslikud. Erinevatest värvidest ja materjalidest kuni moodsama disainini saab lamekatuseid kohandada mis tahes esteetikaga. See muudab need suurepäraseks valikuks neile, kes soovivad oma katusega midagi välja tuua.

Lamekatusematerjalide tüübid

Lamekatuse valimisel on oluline kaaluda kättesaadavate materjalide tüüpe. Kõige levinumad lamekatuste materjalid on SBS bituummaterjalid, PVC rullmaterjalid ja EPDM kummimaterjalid. SBS on tihti kõige populaarsem valik tänu oma taskukohasusele, vastupidavusele ja lihtsale paigaldamisele. Kumm ja PVC on samuti populaarne valik, kuna sellel on suurepärased ilmastikukindlad omadused ning see on vastupidav pragudele ja rebenemisele.

Kokkuvõte

Lamekatused on suurepärane katusevõimalus nii äri- kui ka eluhoonete puhul. Tänu kulude kokkuhoiule, lihtsale paigaldamisele ja paljudele kujundusvõimalustele on need muutumas üha populaarsemaks.