Paneelikinnitussüsteem Soudal (SPS)

Mis on SPS?

Fassaadipaneelid on erineva kuju ja mõõtmetega. Nende paneelide kinnitamist klambrite või kruvidega ehitajat enam ei rahulda, sest üha enam hinnatakse esteetilist väljanägemist. Ideaalseks võimaluseks on fassaadiplaatide kinnitamine liimiga.

Üha enam laieneva nõudmise rahuldamiseks on loodud Soudal Panel System. SPS – see on kõrgkvaliteetne ja kõrgtootlik süsteem mitmesuguste ventileeritavate fassaadide nähtamatuks kinnitamiseks alumiiniumist kandekonstruktsioonide külge elu- ja tööstushoonete ehitamisel.

Soudal Panel Systemi unikaalne lahendus võimaldab kindlalt ja nähtamatult kinnitada erinevat tüüpi ning marki fassaadi- ja viimistluspaneele, näiteks HPL-, kiudtsement- ning keraamilisi ning alumiinium komposiitplaate. SPS Soudabond 670 on liimhermeetik, mis on selleks otstarbeks välja töötatud hübriidpolümeeride tehnoloogia põhiselt. See uuenduslik tehnoloogia tagab väga tugeva nakke, liimühenduse tugevuse ja elastsuse, et tagada parim haakuvus. Liimitud fassaadipaneelid peavad probleemivabalt vastu pidama aastakümneid, seega SPS vastab järgmistele nõuetele.

 

 • Väga hea vastupidavus tuulele. Isegi äärmuslikes tingimustes, näiteks rannikul olevatel kõrghoonetel.
 • Eriti hea elastsus, et vastu pidada kahanemisele ja paisumisele, mis tekib temperatuuri kõikumise ja niiskuse mõjul.
 • Väga head , et hoida paneele fikseeritult pika aja jooksul.
 • SPS võimaldab teha viimistlustöid palju kiiremini, seega saab säästa aega ja sellesttulenevalt on kulutused väiksemad.

Soudali paneelikinnitussüsteem (SPS) koosneb põhjalikult läbiproovitud kvaliteetsetest toodetest, mis tagavad erinevat tüüpi paneelide püsiva ja kindla nakkuvuse alumiiniumist tugikonstruktsioonidel.

SPS Soudabond 670 SPS Activator SPS Cleaner SPS FiberpanelPrep SPS Tape
Põhikomponent Hüdriidpolümeer Lisanditega lahustisegu Lahustisegu Sünteetiline vaik Kahepoolne teip
Värvus Must Läbipaistev Läbipaistev Läbipaistev Must
Töötemperatuur +5 °C kuni 30 °C +5 °C kuni 30 °C +5 °C kuni 30 °C +5 °C kuni 30 °C +5 °C kuni 30 °C
Pind Nakkub paljude materjalidega Mittepoorne Mittepoorne Poorne Poorsed ja mittepoorsed
Pinna seisukord Puhas, kuiv, tolmu- ja rasvavaba Puhas ja kuiv Puhas, kuiv, tolmu- ja rasvavaba Puhas, kuiv, tolmu- ja rasvavaba
Tahkestumisaeg 24 tundi 10 minutit 10 minutit 60 minutit
Pakend 290ml / 600ml 500ml alumiiniumpurk 500ml alumiiniumpurk 500ml alumiiniumpurk 12 x 3 mm / 25 m rull
Lisaandmed Katkevenivus üle 350 % (DIN 53504) Aktiveerib ja puhastab Puhastab ja eemaldab rasva Moodustab veekindla kihi Toimib ka vahekihina

SPS Soudabond 670

SPS Soudabond 670 on ülitugev, neutraalne, püsivalt elastne ja kiiresti tahkestuv ühekomponendiline liimhermeetik, mis põhineb hübriidpolümeeride tehnoloogiale. See on välja töötatud erinevat tüüpi fassaadipaneelide liimimiseks.

 • Väga hea nakkuvus testitud fassaadipaneelide liimimisel
 • Väga kõrge lõppnakkuvus
 • Avatud pakendi kasutusaeg 10 minutit
 • Kergelt väljasurutav ja pealekantav ka rasketes oludes
 • Väga elastne
 • Ei moodusta mulle (isegi kuuma ja niiske ilmaga)
 • Väga hea UV-kindlus ja vastupidavus kõikides ilmastikuoludes
 • Ei sisalda isotsüanaate, silikoone ega lahusteid
 • Lihtsalt käsitsetav

SPS Activator

SPS Activator parandab liimhermeetiku Soudabond 670 nakkumist mittepoorsete fassaadipaneelide ja (alumiiniumist) kandekonstruktsioonidega.

SPS Cleaner

SPS Cleaner on ette nähtud mitte- poorsete pindade puhastamiseks ja rasva eemaldamiseks. Eemaldab kiiresti rasva, mustuse ja värske liimi jäljed fassaadipaneelidelt, tööriistadelt jne.

SPS FiberpanelPrep

SPS Fiberpanel Prep on erivahend poorsete fassaadipaneelide (Eternit, Rockpanel, jne) liimitavate pindade ettevalmistuseks. SPS Fiberpanel Prep on kasutamiseks poorsete ja väga imavate pindade töötlemiseks, et moodustada veekindel kiht.

SPS Tape

SPS Tape on kahepoolne kleeplint, millel on väga tugev algnake. SPS kleeplint tagab paneeli ja alumiiniumist kandekonstruktsiooni algnakke. Peale selle tagab lint, et SPS Soudabond 670 moodustab kõikjal ühtlase liimikihi, mille paksus on ligikaudu 3 mm.

 • Karkassi ettevalmistus

Kandke SPS Activator puhtale ebemevabale lapile. Pühkige kandekonstuktsioon lapiga puhtaks. Pühkige ühes suunas, et mustus pinnalt eemaldada. Väga määrdunud pind tuleb eelnevalt puhastada puhastusvahendiga SPS Cleaner. Pärast täielikku kuivamist paigaldage SPS Tape ja kandke peale SPS Soudabond 670, nagu kirjeldatud sammudes 4 ja 5.

 • Fassaadipaneeli ettevalmistus

Mittepoorne fassaadipaneel
Väga määrdunud pind tuleb eelnevalt puhastada puhastusvahendiga SPS Cleaner. Kandke SPS Activator ebemevaba lapiga paneelile kogu pikkuses, laiusega ligikaudu 15 cm. Pühkige ühes suunas, et mustus pinnalt eemaldada. Pärast pealekandmist laske 10 minuti jooksul aurustuda.

Poorsed fassaadipaneelid
Kandke SPS Fiberpanel Prep pintsli või värvirulliga paneelile kogu pikkuses, laiusega ligikaudu 15 cm. Pärast pealekandmist laske 60 minuti jooksul aurustuda. Alustage paneelide liimimist hiljemalt 4 tundi pärast SPS Fiberpanel Prep pealekandmist.

 • Viimistlemine

Vertikaalvuugid
Vertikaalprofiilidele võib panna UV-kindla fassaadiplaadiga sama värvi kleeplindi, et katta kinni metalne värvus. Võib kasutada ka anodeeritud profiile või kruntvärvi SPS Alu Primer Black.

Horisontaalvuugid
Võib paigaldada spetsiaalse profiili.

 • Lindi paigaldamine

Kleepige SPS Tape alumiiniumist kandekonstruktsiooni vertikaalsele profiilile. Suruge kleeplint tugevasti pinnale. Ärge eemaldage kaitsekilet enne, kui SPS Soudabond 670 on pinnale kantud.

 • Liimimine

Kandke SPS Soudabond 670 pinnale selleks ette nähtud liimhermeetiku püstolit kasutades. Kasutage otsikut, millel on V-kujuline väljalõige, et kanda peale kolmnurkse ristlõikega kiht vajalikus koguses ja ilma õhumullideta. Kandke liimhermeetik 10 mm kaugusele kleeplindist, et liim ei kataks paigaldamisel kleeplinti – see vähendab algset nakkumist. Pärast liimi pealekandmist tuleb fassaadipaneel paigaldada 10 minuti jooksul, et vältida kile teket. Eemaldage kleeplindilt SPS Tape kaitsekile. Paigaldage fassaadipaneel ettenähtud kohta, kasutage selleks vahetükke. Kui paneel on õiges kohas, suruge sellele tugevasti. Veel tahkestumata liimi jäägid saab eemaldada puhastusvahendiga SPS Cleaner. Tahkestunud liimhermeetikut saab eemaldada ainult mehaaniliselt.

Toote dokumendid

Vaadake kõiki dokumente meie dokumendi registrist.

Küsi pakkumist