Voodrilaud Cedral

Kiudtsement voodrilaud Cedral võimaldab luua oma kodule ajatult kauni fassaadi. Kiudtsement fassaadilaud ei vaja iga paari aasta tagust värvimist ega sambla ja sademete pärast muretsemist, küll aga nõuab neid toiminguid laialt levinud klassikaline puitvoodrilaud.

Kiudtsement voodrilaud on veekindel, mädanemiskindel, hallituskindel ning vastupidav kõigi bakterite ja putukate suhtes. Seetõttu on materjali eluiga reeglina kuni 70 aastat ehk peaaegu kolmveerand sajandit. Välisvoodrilauana kasutamiseks mõeldud Cedral on parim hooldusvaba alternatiiv traditsioonilisele puit- või PVC-voodrile.

Kõik voodrilaud Cedral värvivalikud, lisainfo ja dokumentatsioon on leitav tootelehtedelt

6 põhjust, miks kiudtsement voodrilaud on parem puit voodrilauast

Lihtne paigaldada – materjali paigaldus ja töötlemine ei vaja eriteadmisi ja koos paigaldusjuhendiga saab kauni fassaadi ehitusega hakkama igaüks.

Pole vaja värvida, lihtne puhastada Hooldusvabakiudtsement fassaadilaud ei vaja iga paari aasta tagust värvimist ega sambla ja sademete pärast muretsemist.

Pleekimatu värv Pleekimatu värv – lai valik (30 värvitooni) standardvärve mitmesuguste värvikihtidega. Materjal ei vaja ülevärvimist.

Ilmastikukindel Ilmastikukindel ja vastupidav – kiudtsement on vastupidav igasugustele ilmaoludele, suurtest miinuskraadidest ja hoovihmadest kuni suure kuumuse ja otsese päiksevalguseni. Erinevalt puidust või PVC-voodrist ei paisu ega tõmbu need voodrilauad temperatuurimuutuste või niiskuse tõttu kokku

tulekindel Tulekindel – A klasserinevalt puitvoodrilauast on kiudtsement voodrilauad täielikukt tulekindlad ehk mittesüttivad ja vastavad tulekindlus klass A2, s1-d0 ning ei soodusta tule levikut.

Eluiga Eluiga kuni 70 aastat – kiudtsement voodrilaud on veekindel, mädanemiskindel, hallituskindel ning vastupidav kõigi bakterite ja putukate suhtes.

Kiudtsement voodrilaua paigaldus

Voodrilaudade Cedral lõikamisviis sõltub suuresti tööde mahust. Laudu võib lõigata kas käsisae, lõikuri, elektrisae või ketassaega ja pärast voodrilaua parajaks lõikamist on soovitatav tolm eemaldada puhta ja kuiva lapiga. Reeglina võib Cedral voodrilaudu lõigata ja puurida ainult kuivas ja hästi ventileeritud kohas.

Voodrilaudu Cedral kinnitatakse tavapäraselt kruvidega, ilma kruviauke ette puurimata. Kinnitada tuleb vähemalt 50 mm kauguselt voodrilaua otsast. Juhul, kui kruvid peavad asetuma voodrilaua otsale lähemal kui 50 mm, tuleb kruviaugud eelnevalt valmis puurida ja neid vastavalt kruvide läbimõõdule laiendada. Kruvid peavad olema roostevabast terasest, mõõtmetega 4,0 x 45 mm. Kruvi ja voodrilaua serva vähim kaugus võib olla 20 mm.

Voodrilauda Cedral on võimalik kinnitada ka naeltega ja juhul, kui naelad on vähemalt 50 mm kaugusel voodrilaua otsast, võib neid naelutada käsitsi, ilma auke ette puurimata. Kui aga naelad asetsevad voodrilaua otsalt lähemal kui 50mm, tuleb naelaaugud samuti eelnevalt 3 mm läbimõõduga puuriga valmis puurida. Kasutada võib tavalist HSS puuri, kuid seda tuleb teritada. Naelad peavad olema roostevabast terasest, mõõtmetega vähemalt 2,8 x 45 mm, naelapea läbimõõt 7 – 10 mm.

Voodrilaud Cedral paigaldust teostavad ka meie partnerid: Põhja-Eestis K-Kate ja Lõuna-Eestis Bestorkate Tartu.

cedral-classic-voodrilaud
Cedral-voodrilaud-click

Kiudtsement voodrilaud või klassikaline puit voodrilaud?

Kiudtsement voodrilaud CedralKlassikaline puitvoodrilaud
Oodatav eluigaVähemalt 70 aastatVähemalt 30 aastat
Materjali kvaliteedi garantii10 aastatReeglina 2 aastat, premium toodetel kuni 7
VärvigarantiiJAHEI
HooldustsükkelHooldusvabaIga 2-5 aasta järel
Vastupidav kahjuritele JAH (termiitidele, rähnidele ja teistele kahjuritele läbimatu)EI
ÜlevärvitavJAHJAH
TulekindlusMittesüttiv, A2, s1-d0Puitu pole kuidagi võimalik muuta mittepõlevaks materjaliks
PaigaldusSama nagu puit
Värvivalik30 tooni
ViimistlusSile või puitu imiteeriv pind
ProfiilÜlekattega või poolpunn ühendusegaÜlekattega või poolpunn ühendusega

Küsi pakkumist

    Näidiste päring
    Kontaktandmed