Keraamilised plaadid – mida jälgida plaate valides?

Keraamilised plaadid on tänapäeval pea igas eluruumis nii seintel kui põrandatel. Plaate on kerge puhastada, lai valik erinevaid suuruseid, värvitoone, mustreid ja pinnaviimistlusi. Keraamiliste seina- ja põrandaplaatide kaubamärk GoldenTile pakub täieliku valikuvabadust interjööri kujundamiseks, plaatide mitmekesisus loob aluse ajatult kaunitele, kuid kaasaegsetele keraamiliste plaatide kollektsioonidele.

Keraamiliste plaatide valimine võib osutuda arvatust keerulisemaks, kuna silmas tuleb pidada ruumi suurust, avarust ja samuti peab lahendus sobima hästi kokku ka ülejäänud tubadega Sinu kodus. Sellejaoks olemegi välja toonud punktid, mis aitavad selle protsessi teha võimalikult lihtsaks ja muretuks.

Millest alustada keraamilisi plaate valides?Inspiratsioon

Enne alustamist tee kindlaks millist lahendust soovid. Inspiratsiooni saab ajakirjadest, netist, telesaadetest või ehk isegi kellegi teise kodust. Jälgi, et ruum kuhu soovid keraamilisi plaate panna ei läheks disainilt teiste tubadega vastuollu.

Keraamilisi plaate kasutatakse tänapäeval pea igas eluruumis nii seintel kui põrandatel. Plaate on kerge puhastada, lai valik erinevaid suuruseid, värvitoone, mustreid ja pinnaviimistlusi. Keraamiliste seina- ja põrandaplaatide kaubamärk GoldenTile pakub täieliku valikuvabadust interjööri kujundamiseks, plaatide mitmekesisus loob aluse ajatult kaunitele, kuid kaasaegsetele keraamiliste plaatide kollektsioonidele.

Keraamiliste plaatide ja ruumi suurus

Plaatide mõõtmetega annab palju mängida. Kui soovid väiksemat ruumi millel puudub ka piisav päevavalgus muuta visuaalselt suuremaks siis annab seda teha plaadi suuruste ja toonidega, ehk sobiks sinna hästi pigem väiksemad ja heledamates toonides keraamilised plaadid. Ideaalselt sobiks ka lahendus, kus põrandal olev plaat jätkub ka seintel – nii saab ruumi muuta veelgi avaramaks. Kui rääkida nüüd ruumist mis on suurem siis on plaatide valik ka palju laiem, ei pea kasutama ainult heledamates toonides plaate, saab mõelda juba erinevatele mustritele ja tumedamatele toonidele.

Keraamilise plaadi valikud

Nüüd sõltub valik juba sellest kuhu täpsemalt plaat läheb ja millisena sa tahad, et see ruum paistaks. Kui soovid tuua ruumi rahulikkust, siis pigem heledamad toonid. Kui soovid, et ruum oleks silmatorkav ja särtsakas siis kaalu juba pigem kontrastsemaid plaate – valikust leiab erineva mustri ja tumedusega plaate. Sealjuures ära unusta ka ülejäänud kodu disaini, et kõik ikka maitsekalt kokku sobiks. Veel annab valida kas mati või läikiva pinnaga plaat. Läikiva pinnaga plaat sobib hästi ruumi mida oleks vaja muuta visuaalselt suuremaks, sest plaat peegeldab hästi valgust vastu. Suuremasse ruumi sobib nii läikiva kui mati pinnaga plaat.

Plaate valides tasub mõelda juba ka plaatide vuugi värvile. Vuugi värviga annab plaate veel omakorda välja tuua või hoida plaate maitsekalt tagasihoidlikuna, see sõltub juba valikust.

Tasub teada

Põrandatele mida soovid katta keraamiliste plaatidega tasub paigaldada ka põrandaküte, sest muidu võib plaat jalgeall tunduda üsna jahe. Põrandaplaatide puhul jälgi ka libisemiskindlust ehk pinna karedust, libisemiskindluse tähis on märgitud nii – R9, R10, R11, R12 ja R13. Mida suurem on number seda karedam ehk libisemiskindlam on plaadi pind. Kui soovid plaate kasutada välistingimustes siis jälgi külmakindlust.

Kui soovid kasutada tehnikat kus põrandaplaadi disain jätkub ka seinas siis see lahendus sobib. Seinaplaatide kasutamine põrandal aga mitte, kuna seinaplaadid ei pruugi põrandal kaua vastu pidada, koostis ja tugevus on erinevad. Samuti ei ole seinaplaatidel sobivat libisemikindlust, mis teeks liikumise turvaliseks.

Keraamiliste põrandaplaatide kaubamärk GoldenTile pakub silmapaistvaid põrandaplaate, mis sobivad nii eramaja kui ka avalike hoonete interjööride kujundamiseks. GoldenTile pakub laia valikut erinevaid värve, mustreid, mõõte ning viimistlusi. GoldenTile keraamiliste plaatide tootmine on vastavuses rangete Euroopa standarditega.

preemium-ikoon-(1) Kaasaegne disain

kilp-(2) Kvaliteedikontroll

raha Hea hind ja kvaliteet

lihtne-hooldada-ikoon Lihtne hooldada

Keraamiliste plaatide kõik värvivalikud, suurused, mustrid ja lisainfo on leitav tootelehtedelt