Pindade desinfitseerimine, nõuetekohane puhastamine ja antibakteriaalne mööbliplaat?

Desinfitseerimine ja regulaarne desinfitseerimisvahendite kasutamine ehitus- ja viimistlusmaterjalidel on saanud heaks tavaks ja puhastamisele, desinfitseerimisele ning toodete ja materjalidele suunatavad kulud on oluliselt suurenenud.

3.08.2020 seisuga oli Maailma Tervishoiuorganisatsioonile teada 18 miljonit COVID-19 juhtumit üle kogu maailma. Pidev desinfitseerimine on saanud rangeks normiks, kuid tänaseni puuduvad kindlad faktid ja tõendid erinevate desinfitseerimisvahendite mõjust pandeemiat põhjustava koroonaviiruse suhtes.

Napipoolne statistika ei võimalda kõigi erinevate vahendite toimet lõplikult mõista ning oluline on märkida, et ekslik turvatunne võib oluliselt vähendada tähelepanelikkust pindade desinfitseerimisel. Tõendid puuduvad, et siseruumides kasutamiseks mõeldud tooted, mis sisaldavad antibakteriaalseid lisandeid, tagaksid tervema elanikkonna. Desinfitseerimiseks kasutatavad ained võivad avaldada negatiivset mõju nii inimesele, ümbritsevale keskkonnale ning puhastatavale materjalile. Kulutuste järsk suurenemine ja teadmatus paneb tarbijaid alternatiive otsima.

Pindade-desinfitseerimine

Trespa-mööbliplaat

Antibakteriaalne mööbliplaat

Kõikide ühiskondlike hoonete ja laborite projekteerimisel ja ehitamisel soovitakse, et materjalid, seadmed ja tööpinnad oleksid optimaalse kvaliteediga. antibakteriaalne ja kindel töötasapind on säärase hoone kujundamisel ülioluline. Ühiskondlikud hooned, kus liigub palju inimesi ja seetõttu leidub ka ohtlikke mikroorganisme, samuti laborid, kus kasutatakse palju erinevaid agressiivseid kemikaale, vajavad pindasid, mis on väljakutsetele vastavad. Just selliste omadustega mööbliplaat on aastate jooksul välja töötatud Trespa eestvedamisel.

Trespa Toplab antibakteriaalne mööbliplaat on loodud vastama erinevatele vajadustele ning kasutatamiseks koolides, haiglates, arvuti-, keemia- ja mikrobioloogilistes laborites ja ka teistes ühiskondlikes ruumides üle kogu maailma. Trespa Toplab mööbliplaate on lihtne puhastada, need on keemiliste ning bioloogiliste lekete ja muude hävitavate ainete suhtes tõrjuvad ehk vastupidavad kuni 24 tundi.

Ainulaadse Trespa tootmisprotsess tagab plaatidele suletud ehk mittepoorse pinna. Plaadid on oma olemuselt antibakteriaalsed ja erinevalt teistest pinnakattematerjalidest ei vaja need regulaarselt kasutatavaid antibakteriaalseid lisandeid.

Kvaliteetse materjaliga kaasneb disainivabadus. Trespa Toplab seeria pakub erinevaid klassikalisi, modernseid ja trendikaid värvitoone, mis on kõik saadaval mitmes paksuses ja suuruses. Paneelid on homogeensed ja nende töötlemine sarnaneb kvaliteetse lehtpuuga. Paneelide ainulaadsed omadused muudavad need väga vastupidavaks ja seetõttu kaasneb materjaliga 10-aastane garantii. Trespa tooted on testitud ja sertifitseeritud vastavalt rahvusvahelistele standarditele seoses keemilise vastupidavuse, antibakteriaalse toime, vähese emissiooni ja saastusest puhastamisega.