Iseliimuv bituumensindel Plano Natur

Iseliimuv bituumensindel Plano Natur

Plano Natur bituumensindel on kvaliteetne katusekattematerjal, mida on lihtne paigaldada kõvale ja tasasele alusele. Plano Naturit on saadaval 5 eri värvitoonis: must, looduspruun, metsaroheline, süsihall ja tellispunane. Plano Natur katusekate on mitmekülgne lahendus, mis sobib suurepäraselt nii uute ehitiste, kui ka vanade ruberoid- ja plaatkatuste renoveerimiseks. Pakis on 3 m2 katusekatet.

Plano Natur on kummibituumenist katuseplaat. Plaat on tugevdatud kummibituumeniga immutatud klaaskiust tugikihiga (110–120 g/m²).

Toode on kaetud värvilise puistega. Allpool asub liimimass, mis on kaitstud paigaldamise käigus eemaldatava kilega.

Toodet paigaldatakse kõvale ja tasasele aluspinnale. Sobib nii uusehitistele, kui ka vanade ruberoid- ja plaatkatuste renoveerimisks.

Pakis 3 m2 ning paki kaal on 23 kg. Katuse minimaalne kalle peab olema vähemalt 1:5 (11°) ehk 20 cm langust 1 m kohta.

Ühe plaadi paksus on u 4 mm ja kaal u 1 kg

Alates 6.37 EUR/m2+KM

Paigaldamise juhised

Icopali bituumentoodete paigaldamiseks võib kasutada ainult Icopali bituumen- või vuugiliimi. Räästa võib ehitada mitmel erineval viisil. Kõige kaunima ja puhtama välimusega räästa saab ehitada plekist, mis toimib ühtlasi aluspinna kaitsena. Kattematerjali paanid kinnitatakse aluspinna külge laia peaga kuumtsingitud naeltega, mis peavad laudisest läbi ulatuma (nt papinael 2,8 x 30 mm). Kui laudis jääb altpoolt nähtavale, võib materjali kinnitada ka laia peaga kruvidega. Kruvid ei pea laudisest ilmtingimata läbi ulatuma. Katteplaatide alla tuleb alati paigaldada aluskate.  Kui vana katusepapi serv on räästa suunas alla painutatud, tuleks serv ära lõigata ja paigaldada räästaplekid. Kui alumised räästalauad on kahjustatud, tuleb need välja vahetada. Vanas katusepapis esinevad voldid jms tuleb lahti lõigata, liimida ja naeltega kinnitada.

Kaubamärk

Bituumensindli pikkus (EN544)

320 mm

Bituumensindli laius (EN544)

1000 mm

Bituumensindlite kaal m² kohta

± 7.67 kg/m²

Bituumensindlite arv pakis

22 tk

Ühe paki katvus

3 m²

Pakkide arv alusel

39 tk

Rebenemiskindlus (EN 12311-1)

≥ 100 N

Tulekindlus

BroofT2 & klass E

Garantii

10 aastat

Küsi pakkumist