Usaldusväärseim ehitusmaterjalide maaletooja | Tasuta telefon: 1900 | E-mail: bestor@bestor.ee
Bituumensindel on tuntud kui soodsa hinnaga katusekattematerjal, mis on ennekõige mõeldud 12 ° või järsema kaldega viilkatustele. Bituumensindlid on kaalult kerged ja mõõtudelt üsna pisikesed ning seetõttu sobivad need väga hästi keeruka katusekujunduse jaoks. Bituumen ise on kleepuv, värvuselt must ja väga veniv vedelik või pooltahkes olekus nafta, mis võib esineda looduslikult, kuid on tavapäraselt siiski rafineerimise teel toodetud naftasaadus. Bituumeni paindlikud, ilmastiku- ja veekindlad omadused on teinud sellest eelistatud katusematerjali. Bituumenist valmistatud sindlid ei pleeku ning on hea vastupidavusega keskkonnamõjudele, kõdunemisele, korrosioonile ja äärmuslikele temperatuuridele.
Bituumensindli pealispind on tavapäraselt kaetud peenikese kivipuistega, mis on valmistatud kiltkivi-, kruusa-, kvarts-, basalt- või mõnest teisest kivimist. Soovitava tooni saaavutamiseks värvitakse kivipuru anorgaaniliste ehk mitteorgaaniliste pigmentidega väga kõrgel temperatuuril. Sindleid kattev kivipuru blokeerib UV- ehk ultraviolettkiirgust, tagades bituumensüdamiku füüsilise kaitse.
Kaubamärgid nagu IKO ja TechnoNICOL pakuvad suurt hulka erinevaid bituumensindli profiile, kujunded, viimistlusvärve ja tekstuure. Meie valikust leiab ühevärvilisi ja segatud värve, mis tagavad edeva viimistluse nii uusehitiste kui ka renoveerimisprojektidede puhul.
Bituumensindel paigaldatakse katusele mehaanilise kinnituse ehk naltega. Bituumensindli alumine iseliimuv serv kinnitub alusmaterjali külge ning ülemine serv kinnitatakse sindlisälkude keskelt naeltega. Teise rea bituumensindlid asetatakse nii, et sindlikeeled jääksid kohakuti esimese rea sälgukohtadega ning varjaksid naelapead. Roovitise samm ja alusmaterjalid tuleks valida vastavalt katusekattematerjali tootja juhendile.
Nagu enamus katusematerjale, vajab ka bituumensindelkatus oodatava kasutusea tagamiseks regulaarset hooldust. Samblikud ning teised orgaanilised kasvud ja katusele sattunud puidupraht tekitavad bituumensindlite enneaegset vananemist keemiliste kui ka füüsikaliste protsesside kaudu. Regulaarne sambla ja muu prahi eemaldamine katuselt võib pikendada bituumensindli kasutusiga katusematerjalina. Korrektse hoolduse korral jääb bituumensindli kasutusiga tavapäraselt 20 – 30 aasta vahemikku.