Iseliimuv bituumensindel Plano Pro

Iseliimuv bituumensindel Plano Pro

Plano Pro on iseliimuv bituumenkate, mis paigaldatakse kõvale ja tasasele aluspinnale.

Plaat on tugevdatud kummibituumeniga immutatud klaaskiust tugikihiga (110–120 g/m²). Toode on kaetud värvilise puistega. Plaadi pealispinnal on iseliimuv bituumenikiht ning alumisel pinna kaitsekile, mida antud tootelt ei eemaldata.

Selle paigaldamine on kiirem ja lihtsam, kui traditsiooniliste bituumensindlite puhul, kuna sellel pole ärarebitavat kile.

Plano Pro bituumenkate sobib suurepäraselt nii uusehitustele kui ka vanadele ruberoid- ja plaatkatustele taaskatmiseks. Antud toote paigaldamisel on nõutud kasutada aluskatet.

Pakis 3 m2 ning paki kaal on 23 kg. Ühe plaadi paksus on u 4 mm ja kaal u 1 kg. Katuse minimaalne kalle peab olema vähemalt 11° ehk 20 cm langust 1 m kohta.

Alates 7.44 EUR/m2+KM

Paigaldamise juhised

Katusekatte aluskonstruktsioon peab olema tugev, tasane ja mittevetruv. Aluskonstruktsiooniks sobib niiskust ja veeauru taluv, oma tugevuselt naelutamisaluseks kõlbav punniga ehitusplaat.
Aluskonstruktsioonis ei või olla pragusid ega terava servaga kõrgemaid kohti. Aluskonstruktsiooniks sobivad ka vähemalt 21 mm paksused ja maksimaalselt 95 mm laiused punnitud lauad. Puidu niiskus võib olla maksimaalselt 20% kuivkaalust. Kuiva aluslaudise ühenduskohtadesse tuleb jätta 2–3 mm liikumisvaru. Lauad peavad ulatuma vähemalt üle kahe sarika, ühendused tehakse sarikate kohal.Katuseplaadi alla tuleb alati paigaldada aluskate, seda ka renoveeritavatel objektidel, kui vana kate jääb oma kohale. Renoveeritavatel objektidel kontrollitakse aluspind üle ja vajadusel parandatakse.

Rasketes tingimustes (näiteks tuulistes kohtades või külma käes) tugevdatakse katuseplaatide ning Combi harja- ja räästaplaatide kinnitust, kuumutades neid pealtpoolt kuumaõhupuhuriga.
Samamoodi soojendatakse murdekohti. Paigaldades katuseplaate külmemates oludes kui +6 °C, hoitakse plaate ja kasutatavaid tarvikuid 2–3 päeva enne paigaldamist soojas ruumis
(+20 °C). Plaate tuuakse soojast ruumist paigalduskohta vastavalt vajadusele. Katuse aluspind peab olema lume- ja jäävaba ning puhas ja kuiv.

Kaubamärk

Bituumensindli pikkus (EN544)

320 mm

Bituumensindli laius (EN544)

1000 mm

Bituumensindlite kaal m² kohta

± 7.67 kg/m²

Bituumensindlite arv pakis

22 tk

Ühe paki katvus

3 m²

Pakkide arv alusel

39 tk

Rebenemiskindlus (EN 12311-1)

≥ 100 N

Tulekindlus

BroofT2 & klass E

Garantii

10 aastat

Küsi pakkumist