Iseliimuv bituumensindel Plano XL

Iseliimuv bituumensindel Plano Plano XL

Plano XL on kummibituumenist katuseplaat. Plaat on tugevdatud kummibituumeniga immutatud klaaskiust tugikihiga (110–120 g/m²).

Kaasaegne ristkülikukujuline bituumensindel on kaks korda suurem kui traditsiooniline. Antud katuseplaati on saadaval kahes erinevas värvitoonis, must antratsiit ja hall graniit.

Bituumensindel on kvaliteetne katusekattematerjal, mida on lihtne paigaldada kõvale ja tasasele alusele. Sobib suurepäraselt nii uute ehitiste, kui ka vanade ruberoid- ja plaatkatuste renoveerimiseks.

Katuse minimaalne kalle peab olema vähemalt 1:5 (11°) ehk 20 cm langust 1 m kohta.

7.4 EUR/m2+KM

Paigaldamise juhised

Icopali bituumentoodete paigaldamiseks võib kasutada ainult Icopali bituumen- või vuugiliimi. Räästa võib ehitada mitmel erineval viisil. Kõige kaunima ja puhtama välimusega räästa saab ehitada plekist, mis toimib ühtlasi aluspinna kaitsena. Kattematerjali paanid kinnitatakse aluspinna külge laia peaga kuumtsingitud naeltega, mis peavad laudisest läbi ulatuma (nt papinael 2,8 x 30 mm). Kui laudis jääb altpoolt nähtavale, võib materjali kinnitada ka laia peaga kruvidega. Kruvid ei pea laudisest ilmtingimata läbi ulatuma. Katteplaatide alla tuleb alati paigaldada aluskate.  Kui vana katusepapi serv on räästa suunas alla painutatud, tuleks serv ära lõigata ja paigaldada räästaplekid. Kui alumised räästalauad on kahjustatud, tuleb need välja vahetada. Vanas katusepapis esinevad voldid jms tuleb lahti lõigata, liimida ja naeltega kinnitada.

Kaubamärk

Bituumensindli pikkus (EN544)

500 mm

Bituumensindli laius (EN544)

1000 mm

Bituumensindlite kaal m² kohta

± 10 kg/m²

Bituumensindlite arv pakis

10 tk

Ühe paki katvus

2,3 m²

Pakkide arv alusel

44 tk

Rebenemiskindlus (EN 12311-1)

≥ 100 N

Tulekindlus

Broof(F) & Class F

Garantii

10 aastat

Küsi pakkumist