SBS pealiskiht Nexler Top S42 SP

Nexler Top S42 SP SBS modifitseeritud isekleepuv bituumenkate

Nexler Top S42 SP koosneb klaaskiudvõrguga tugevdatud polüestrist ning materjal ei sisalda teistes bituumenrullmaterjalides esinevaid kivisöetõrva komponente. NEXLER Top S42 SP kattematerjal on mõeldud kasutamiseks pealiskihina ühe- ja mitmekihilistes süsteemides. Materjal ei ole ette nähtud kasutamiseks tule läheduses ega tuleohtlikes piirkondades. Katuse või mõne muu isoleeritava pinna lubatud minimaalne kalle peab olema vähemalt 1%. Väikeste mõõtmetega pindadel võib kattematerjali paigaldada ühes kihis otse immutatud OSB-plaatidest aluspinnale või puitlaudisele ilma immutamata, koos täiendava mehaanilise kinnitusega. Tegemist on klaaskiududega tugevdatud polüestriga, mis sisaldab SBS-i. Toode sobib kõikidele aluspindadele, sealhulgas puidule ja puidutaolistele materjalidele. Samuti sobib kandmiseks vanale bituumen aluskihi membraanile või vanale renoveeritud membraanile Top S21 SP on kiireks katmiseks, et kaitsta vihma eest.

Tootele kehtib 12-aastane garantii katuse renoveerimisel, 22-aastane garantii koos aluskihi ja Nexler Bitflex Primeriga kasutamisel.

9.8 EUR/m2+KM

Kaubamärk

Kasutuskoht

Paksus (mm)

4,2 mm ± 0,2 mm

Rulli laius (m)

≥ 0,99 m

Pikkus (m)

≥ 5 m

Tuleohutusklass

Broof(t1)

Tõmbetugevus (N/50 mm) (piki- ja ristsuunaline)

1000 ± 250 / 750 ± 150

Venivus (%) (piki- ja ristisuunaline)

50 ± 15 / 50 ± 15

Paigaldamismeetod:

NEXLER TOP S42 SP kattematerjal paigaldatakse liimimise teel, kasutades selle isekleepuvaid omadusi, eelnevalt kinnitatud bituumenmembraani aluskihile või vanale ettevalmistatud katuse bituumenkattele. Vajaduse korral on võimalik membraani fikseerida ka mehaaniliselt. See puudutab materjali paigaldamist puidule või kõrgete vertikaalsete hüdroisolatsioonitööde teostamist.

Enne Nexler Top S42 SP membraani paigaldamist on soovitatav töödelda aluspinda veepõhiste bituumenkruntidega, näiteks Nexler Biteflex Primer, IZOHAN WA või lahustipõhiste vahenditega nagu Nexler Penetrator G7, IZOHAN Penetrator G7 või IZOHAN Br/SBS Br või IZOLEX BR. Puidust aluspinna korral aluspinna immutamist ei teostata. Enne isekleepuva pealiskihi bituumenmembraani paigaldamist veenduge, et järgmise rulli toon pole eelmise omast erinev. Ülemise külje pinnaviimistlus on looduslik ja selle toon võib varieeruda. Membraani võib paigaldada ainult kuivadele pindadele. Membraani paigaldamist tuleb alustada lahti rullitud rulli paika asetamisest ning paigutada see kohta, kuhu membraan tuleb paigaldada.

Seejärel, eemaldades alumiselt küljelt kile, tuleb membraan samaaegselt aluspinnale suruda, eriti ülekatetel. Membraani pikisuunalise ülekatte kombineerimiseks kasutatakse isekleepuvaid omadusi pärast kleepumisvastase riba eemaldamist ning selle laius peab olema vähemalt 8 cm. Ülekatted ristühendusel ja muud ülekatted paikades, kus membraani aluskihil on graanuleid, peavad olema laiusega 12 cm.

Hüdroisolatsiooni teostamisel vertikaalpindadel tuleb lisaks soojendada membraani alumist külge õhusoojendiga. Paikades, kus membraani paigaldus muutub horisontaalsest vertikaalseks, tuleb kasutada polüstüreenist või kõvast mineraalvillast kiilu. Membraani ülemine serv vertikaalsetel elementidel tuleb kinnitada surveribaga ja tihendada nt katusekatte tihendusvahendiga. Jälgige, et membraani servad oleksid vee eest kaitstud. Sellise serva korral tuleb see tihendada vee sissevoolu küljel täiteseguga. See puudutab tööd ehituspaigas, mida ei saa lõpetada ühe päevaga.

Optimaalne temperatuur isekleepuva membraani paigaldamisel on vahemikus +15°C ÷ +28°C. Paigaldamine madalamal ümbritseval temperatuuril on lubatud, kuid see peab kindlasti olema üle +5°C, mille tagamiseks võib soojendada membraani aluspinda õhusoojendi või väikese põletiga, et tagada toote liimimisomadused. Täielik nakkumine aluspinna külge sõltub temperatuurist ning toimub tavaliselt 2-3 päeva jooksul pärast paigaldamist.

Madalamal temperatuuril, alla +15°C, tuleb NEXLER TOP S42 SP membraani hoida enne kasutamist 24 tundi temperatuuril mitte alla +18°C.

Küsi pakkumist