Voodrilaud Cedral Click

Poolpunnühendusega Cedral Click kiudtsement voodrilaud

Hooldusvaba kiudtsemendist Cedrali Click voodrilaudu on Eestis kasutatud juba üle kümne aasta. Puidu välimusega identne fassaadilaud peab vastu kuni 70 aastat ning on üks tugevamaid saadaval olevaid materjale.

Cedral Click on üks kõige keskkonnasõbralikum ja universaalsem materjal, mille koostisosadeks on liiv, vesi, õhk, tsement, tekstiilikiud ja tselluloos. Lisaks on see ka tulekindel.

Cedral Click ehk soonega voodrilaud on esimene kiudtsement-voodrilaud maailmas. Spetsiaalsete kinnitusklambritega saab paigaldada lauad kiiresti ja lihtsalt oma hoonele. Fassaadile tekivad peened rõhtjooned, mis annavad väga soliidse välimuse.

Tutvuge kindlasti ka Cedral voodrilaudade ladustamise ja tarnetingimustega.

Hea hinna ja kvaliteedi suhe

Lihtne paigaldada

Hooldusvaba

Eluiga kuni 70 aastat

Eelised

Voodrilauda Cedral Click on lihtne paigaldada ja hooldada. Voodrilaudadel on soone ja sulundiga süsteem ning neid saab paigaldada nii horisontaalselt kui vertikaalselt. Saadaval 30 värvitoonis, puiduimitatsiooniga või sileda viimistlusega, et saavutada täiuslikult esteetiline tulemus.

 • Puudub vajadus värvida
 • Lai valik standardvärve mitmesuguste värvikihtidega
 • Saab paigaldada horisontaalselt või vertikaalselt
 • Väga vähene hooldusvajadus: pesta lihtsalt seebi ja veega
 • Mõõtmete stabiilus: erinevalt puidust või PVC-voodrist ei paisu ega tõmbu need voodrilauad temperatuurimuutuste või niiskuse tõttu kokku. Kuna plaadid ei liigu, saab neid paigaldada üksteise vastu, mis tagab esteetilise lõpptulemuse ja pika eluea.
 • Lihtne paigaldada
 • Vaja läheb vaid tavapäraseid puutööriistu
 • Eelpuurimine ei ole vajalik
 • Tulekindel, heli isoleeriv ning vastupidav veele ja kahjuritele
Pikkus3600 mm
Laius186 mm
Paksus12 mm
kaal (kg)12.20
Voodrilaudade arv / m²1.6
Tulekindlus A2-s1, d0

1. Kinnitage prussid seinale

Paigaldage ja kinnitage vertikaalsed kinnitusprussid. Prussid tuleb kinnitada maksimaalselt 600 mm sammuga (sagedase suure tuulekoormuse korral tuleb prusside vahesid vähendada).

Vertikaalprusside mõõtmed

Standardkinnitus: 75 mm x 38mm
Liitekohad / nurgad: 100 mm x 38 mm

2. Perfoliistude kinnitamine

Perfoliistud tuleb kruvida või naelutada prusside ala- ja ülaossa ning ka kõigi uste ja aknalaudade juurde ning akende ülaossa.

Antud liistud on mõeldud tarindi kaitsmiseks lindude, näriliste ja putukate eest ning samas ka õhu tsirkulatsiooni tagamiseks süsteemis.

Saadaval on 40, 50, 70 ja 100 mm perfoliistud, nende valimisel tuleb lähtuda välisisolatsiooni katmise nõuetest.

3. Profiilide kinnitamine

 

4. Cedral Clicki paigaldamine

Cedral Clicki voodrilaudade taha tuleb jätta vähemalt 30 mm laiune tuulutusvahe. 10 mm laiune tuulutusava tuleb jätta ka seinatarindi ala- ja ülaossa ning akende, uste ja aknalaudade kohale.

Paigaldamist alustatakse välisseina alaservast, kasutades spetsiaalselt selleks mõeldud Cedral Clicki algusprofiili. Algusprofiil peab täiesti sirge olema. Kinnitage algusprofiil kruvidega nii, et kruvipead esimeste Cedral Clicki voodrilaudade paigaldamist ei segaks.

Seejärel pannakse esimene Cedral Clicki voodrilaud algusprofiilile ja kinnitatakse iga tugiprussi kohal klambriga. Esimesele voodrilauale pannakse järgmine Cedral Clicki voodrilaud. Seejärel kinnitatakse voodrilaud Click Click klambriga. Nii kinnitatakse kõik voodrilauad.

Järjestikune paigaldamine

Cedral Clicki voodrilaudade paigaldamisel nende otsad ühendatakse ja pannakse tugiprussile.

Sobiva paksusega tihendusribaga kaitstakse mitte üksnes ühenduskohtade taga asuvat tugiprussi osa, vaid kogu puitprussi pinda. Ühenduskohtade tihendusribani valgus ei tungi, seepärast piisab, kui kasutada 0,5 mm paksust musta polüetüleeni (PE) riba.

Juhul, kui valgus siiski tihendusriba mõjutab, tuleb kasutada Uvkiirgusele vastupidavat materjali, näiteks EPDM.

Aknad ja välisnurgad

Aknaavade vertikaalservad võib katta Cedral Clicki välisnurgaprofiiliga. Akna ülaosas võib kasutada silluseprofiili. Antud silluseprofiili võib kasutada koos kõigi Cedral Clicki voodrilaudade ja lõigatud voodrilaudadega. Silluseprofiili tagakülje alaosas paiknevad avad ei lase veel koguneda.

Sisenurgad

Sisenurkade lõpetamiseks kasutage Cedral Clicki sisenurgaprofiili, mis detaili ja nurga vahele isolatsioonivahe moodustab.

Viimase Cedral Click voodrilaua kinnitamine

Viimase Cedral Clicki voodrilaua võib välisseina ülaossa kinnitada kahel viisil:

 • kui välisseina ülaossa paigaldatakse terve Cedral Clicki voodrilaud, võib selle kinnitada klambritega;
 • kui välisseina ülaossa paigaldatakse parajaks lõigatud Cedral Clicki voodrilaud, tuleks see kinnitada laudade toonis kruvidega.

Kruvid tuleb kinnitada voodrilaua pinnaga risti, kasutades selleks elektrilist kruvikeerajat koos niisuguste kruvide kinnitamiseks sobiva kvaliteetse otsikuga.

Küsi pakkumist

  AlgusprofiilSisenurkKruvidVuugiteipLõpuprofiilVälisnurkTuulutusprofiil

  Soovin paigaldustSoovin transporti

  Kontaktandmed