Kiudtsement

Kaubamärk
8
6
1
1
2

Kiudtsement on materjal, millest valmistatakse tugevuse ja vastupidavuse tõttu peamiselt viilkatuse– ja fassaaditooteid, kuid valikust leiab ka seina- ja põrandaplaate. Kiudtsement on sisuliselt tselluloosi, liiva, tsemendi ja vee segu, millele on soovitud tugevuse saavutamiseks lisatud ka sünteetiline kiudarmeering. See muudab voodrilauad peaaegu täielikult tulekindlaks ning äärmiselt vastupidavaks meie vahelduvale ilmastikule. Algselt kasutati tsementkiud materjali armeerimiseks asbesti, kuid tänapäeva on see asendatud tselluloosi ja tekstiilikiudude kombinatsiooniga ning asbesti kaasaegne materjal enam ei sisalda.

Kiudtsemendist materjalid on hakanud asendama tavapäraseid fassaadimaterjale nagu puit, kivi ja krohv. Hoolimata veidi kõrgemast hinnaklassist võrreldes teiste ehitusmaterjalidega, ületab kiudtsemendist fassaad enamike konkurentide eluiga. Lisaks on kiudtsement hõlpsasti töödeldav materjal, ning seda on lihtne lõigata ning paigaldada.

Kiudtsemendist materjal on omadustest tulenevalt vastupidav kahjuritele, löögikindel, tulekindel, ei mädane ja kannatab tavapäraselt ka äärmuslikke temperatuurimuutuseid. Kõik kiudtsemendi eelised muudavad selle ühe parimaks valikuks tulevase kodu ehitamisel või praeguse kodu uuendamisel.

AS Bestor Grupp valikus on esindatud rahvusvaheliselt tuntud kiudtsement materjale tootvad kaubamärgid nagu Cedral, Scalamid, Tepe, Equitone jne. Laiast sortimendist leiab erineva suuruse-, kuju ja värviga fassaadiplaate. Samuti on meil juba tehases värvitud või peitsitud, kui ka värvimata materjale.