Tuulekastilaud – puit või Cedral Classic tuulekastilauana?

Tuulekast või teisisõnu räästakast on tuulekastilauast (viimistlusmaterjalist) ehitatud konstruktsioon, mis katab katuse karniisi ja/või katuseviilu nähtavalt (ehk üldiselt alumiselt) poolelt. Selle ehitamisel on materjali valik äärmiselt oluline ja kerkib küsimus: kas valida klassikaline puidust tuulekastilaud või hoopis mõni alternatiiv? All pool võrdleme puitu ning Cedral Click kiudtsement voodrilauda tuulekastilaua materjalina.

Mis on tuulekast ja milleks seda vaja on?

Tuulekast või teisisõnu räästakast on tuulekastilauast (viimistlusmaterjalist) ehitatud konstruktsioon, mis katab katuse karniisi ja/või katuseviilu nähtavalt (ehk üldiselt alt) poolelt.

Tuulekast kui ilmastikukindel kaitse ja disainielement

Ilma tuulekastita on maja sarikad paljastatud ning kaitseta. Sellisena võivad sarikad saada ilmastikuoludega kokkupuutel tugevalt kahjustada ning ka maja taladel on oht ajapikku mädanema hakata. Ehitades enda majale tuulekasti, hoiad sa enda maja kaitstuna sademete eest. Kui ei oleks tuulekasti, oleks hoone talad ja räästad nähtaval. Tuulekast annab hoonele palju terviklikuma tunde. Valides õige materjali ning hoonega sobiva värvi või värvikombinatsiooni, annab see koheselt veel rohkem hoonele uut ja visuaalselt meeldivat ilmet.

Maja ventilatsioon ja ohutus

Maja ventilatsioon ja õhuringlus tunduvad tihti iseenesest mõistetavad, antud kirjutises keskendume ventilatsioonisüsteemide ja õhupuhastite asemel tuulekastile kui ventilatsioonielemendile. Ehitades enda hoonele hästi ventileeritud tuulekasti, saab tagada, et hoones on regulaarne ja konstantne loomulik vaba õhu ringlus. Tuulekasti olemasolu aitab ära hoida lindude pesitsemist katuse ääre all ning räästa vahel. Korralik tuulekast ventilatsioonisüsteemina ennetab ka katusealustes ruumides oleva hallituse ja liigse niiskuse tekke ohtu.

Mis on Cedral Classic kiudtsement voodrilaud?

Cedral Classic kiudtsement voodrilaud on kaasaegne materjal. Kuigi üldiselt on materjal kasutatud fassaadiplaadina, töötab see ka väga hästi enda hoone tuulekasti ehitamisel. Cedral Classic on tuntud selle järgi, et need plaadid immiteerivad oma välimuselt puitu, kuid kiudtsement on oma omaduselt siiski väga erinev puidust. Kiudtsement on mitme erineva materjali kooslus – tsement, tselluloosi- ja tekstiilikiud, liiv ning vesi. Kiudtsement on äärmiselt vastupidav kahjurite ja bakterite suhtes, ilmastiku- ja tulekindel ning ka loodussõbralik materjal.

Millised on puidust tuulekastilaua puudused?

Kuigi tänavapildis on puitmaterjalist tuulekastilaud domineeriv, leidub sel mõningaid iseärasusi. Naturaalse materjalina on puidu peamiseks iseäärasuseks see, et see on “hingav”, mis tähendab, et olenevalt temperatuurist ja niiskusest puit paisub ja tõmbub kokku. Puit vajab pidevat värvi uuendamist, kuna materjal ja sellele kasutatavad värvid pleekuvad. Lisaks ei ole puitu võimalik teha täiesti ilmastiku ja tulekindlaks, mis tähendab suuremat hoolitsemise vajadust ja muretsemist hallituse, mädanemise ja tuleohutuse üle.

Miks valida tuulekasti ehitamiseks Cedral Classic, mitte puidust tuulekastilaud?

Ilmastikukindel-ikoonIlmastikukindel ja vastupidav – kiudtsement ei tekita ilmastikuoludest kaasnevaid muresid. Erinevalt puidust on kiudtsementplaadid täielikult ilmastikukindlad. Puidust tuulekastilaud naturaalse materjalina “hingab”, erinevalt sellest ei paisu ega tõmbu Cedral Classic temperatuurimuutuste või niiskuse tõttu. Cedral Classic on vastupidav veele ja kahjuritele ning mädanemise või sammaldumise eest muretsemise võib samuti unustada.

TuleohutuTulekindel – erinevalt puidust on kiudtsement tulekindel. Kuigi ka puitu on võimalik muuta veidi tulekindlaks, ei ole võimalik muuta puitu täiesti tulekindlaks. Kiudtsemendi tulekindlus klass A2, s1-d0 on täielikult tulekindel ehk mittesüttiv ning ei soodusta tule levikut.

Pleekimatu värvPleekimatu värv – Cedral’il on lai valik standardvärve (31 erinevat värvitooni). Materjal ei vaja iga paari aasta tagust üle värvimist ega muud ülemäärast hooldust. Cedral Classic on kergesti puhastatav ning ei kaota oma värvi. Cedral Classic ei pleeku ning materjaliga kaasneb 10-aastane värvigarantii!

Kokkuvõtteks

Puidust tuulekastilaud ei ole alati parim valik. Puidust tuulekastilaua asemel Cedral Classic valides on võimalus muuta oma hoone isikupäraseks tagades seejuures täielik ilmastiku ja kahjurite vastane kaitse, tulekindlus ja hooldusvabadus. Lisaks kõigele sellele on Cedral Classic lihtsasti paigaldatav puidutööriistadega ning ka kokkuvõttes hinna poolest odavam, kui keskmine puidust tuulekastilaud.

Cedral-classic

CEDRAL Classic

Pikkus 3600 mm

Laius 190 mm

Paksus 10 mm

Voodrilaua kaal 11.2 kg

Küsi pakkumist


    Kontaktandmed