Voodrilaud, kas kiudtsement või puit?

Välisvoodrilauana kasutamiseks mõeldud Cedral voodrilaud on hooldusvaba alternatiiv traditsioonilisele puit- või PVC-voodrile

Eestis on läbi aegade eelistatud fassaadimaterjalina traditsioonilist ja alati saadaolevat puitvoodrilauda. Puit on alati olnud kindel valik, mis annab hoonele regulaarse hoolduse korral kauni välimuse. Siiski uutes elamurajoonides kerkivate majade ja renoveeritavate majade fassaadid kaetakse aina sagedamini hoopis kiudtsemendist voodrilaudadega, aga miks?

Kiudtsement- ja puitvoorilaua võrdlus

Kiudtsement voodrilaud CedralKlassikaline puitvoodrilaud
Oodatav eluigaKuni 70 aastatVähemalt 30 aastat
Materjali kvaliteedi garantii10 aastatReeglina 2 aastat, premium toodetel kuni 7
VärvigarantiiJAHEI
HooldustsükkelHooldusvabaIga 2-5 aasta järel
Vastupidav kahjuritele JAH (termiitidele, rähnidele ja teistele kahjuritele läbimatu)EI
ÜlevärvitavJAHJAH
TulekindlusMittesüttiv, A2, s1-d0Puitu pole kuidagi võimalik muuta mittepõlevaks materjaliks
PaigaldusSama nagu puit
Värvivalik30 tooni
ViimistlusSile või puitu imiteeriv pind
ProfiilÜlekattega või poolpunn ühendusegaÜlekattega või poolpunn ühendusega

Cedrali kiudtsement voodrilaud

hooldus Võimaldab luua oma kodule ajatult kauni fassaadi.

Pleekimatu värv Kiudtsement fassaadilaud ei vaja iga paari aasta tagust värvimist ega sambla ja sademete pärast muretsemist, küll aga nõuab neid toiminguid laialt levinud klassikaline puitvoodrilaud.

Vastupidav Kiudtsement voodrilaud on veekindel, mädanemiskindel, hallituskindel ning vastupidav kõigi bakterite ja putukate suhtes. Välisvoodrilauana kasutamiseks mõeldud Cedral on parim hooldusvaba alternatiiv traditsioonilisele puit- või PVC-voodrile.

Eluiga Materjali eluiga on reeglina kuni 70 aastat ehk peaaegu kolmveerand sajandit.

Lihtne paigaldada Cedrali voodrilaudade paigaldus ja töötlemine ei vaja eriteadmisi ja koos paigaldusjuhendiga saab kauni fassaadi ehitusega hakkama igaüks. Tegemist on ideaalse lahendusega vanade seinte renoveerimiseks või uusehitisele silmapaistva väljanägemise andmiseks.

tulekindel Lisaks erinevalt puitvoodrilauast on kiudtsement voodrilauad täielikult tulekindlad ehk mittesüttivad ja vastavad tulekindlus klass A2, s1-d0 ning ei soodusta tule levikut.

unikaalne-atraktiivne Cedrali kiudtsement voodrilaua soetamisel on võimalik valida kahe erinevas profiili- (poolpunnühendus, ülekattega) viimistluse ja 30 erineva värvitooni vahel.

Kõik saadaolevad Cedrali värvi- ja viimistluse valikud on leitavad tootelehel

Korduma kippuvad küsimused

Miks teil ei ole voodrilaud Cedral ruutmeetrihind avalikult nähtav?

Meie eesmärk on materjali tutvutada ja pakkuda huvilistele võimalikult täpseid kalkulatsioone ja nõustavat kliendituge. Konkreetse hinna saamiseks on võimalik kõigil küsida pakkumist, mille käigus meie vilunud asjatundjad teostavad vajalikud arvutused ja koostavad personaalse hinnapakkumise täislahendusele vastavalt hoone iseärasustele.

Kas ma võin Cedral voodrilaudu üle värvida?

Cedral voodrilaudu on võimalik iseseisvalt üle värvida, kuid meie seda tingimata ei soovita. Materjali iseseisvalt üle värvides kaotab see oma 10-aastase materjali kvaliteedi garantii. Kui sellest hoolimata soovite materjalile anda uue värvitooni, siis enne värvimist soovitame pinna õrnalt matistada, et uus värvikiht paremini nakkuks.

Kui kaua on sellest materjalist fassaade toodetud, et saab mängu tuua vastupidavuseks praktilised kuni 70 aastat?

Kuigi Eestis on kiudtsemendi puhul tegemist võrdlemisi uue nähtudega, siis kiudtsemendist materjale hakati tegelikult tootma juba 19. sajandil ja 1980ndatel muutus see ka populaarseks fassaadide katmisel. Aastate jooksul on loomulikult ka tootmistehnoloogiad oluliselt paranenud ja toetudes eelnevale kogemusele ning laborikatsetele saab tootja hinnata oma materjali vastupidavust.

Kuidas toimub Cedral voodrilaudade mõõtu lõikamine?

Materjali lõikamiseks soovitame kasutada nurga-, ketassaagi või ketaslõikurit. Materjali läbistab kõige paremini teemantketas, kuid lõikamiseks sobib ka pabediit (karbiid) otstega puiduketas, mis on leitavad igas Eesti ehituspoes.

Kuna oma silm on kuningas, siis küsi meilt TASUTA Cedral kiudtsement voodrilaua näidiseid ja valmisolevate objektide asukohti, et saaksid materjaliga ka iseseisvalt tutvuda.

Küsi pakkumist

    Näidiste päring
    Kontaktandmed