Usaldusväärseim ehitusmaterjalide maaletooja | Tasuta telefon: 1900 | E-mail: bestor@bestor.ee
Tänapäevane bituumensindel aetakse sageli segamini 1990-ndatel toodetud tõrvapapiga, mis ei olnud eriti vastupidav ja sobis kasutamiseks pigem kõrvalhoone katuse katmiseks. Seetõttu on jäänud tänapäeva bituumensindlist vale arusaam. Tänapäeva bituumensindel katab näiteks Ameerikas enamik viilkatuseid.
Bituumensindel on mõeldud kasutamiseks viilkatustel. Bituumensindel on täielikult veekindel, vastupidav ja esteetiliselt ilusa välimusega. Materjal on kerge, painduv ja kõrge UV-vastupidavus, samuti on seda lihtne paigaldada – ei vaja erilisi tööriistu ja vahendeid. Sindelkatus on vaikne isegi sademete ja tugeva tuule korral. Bituumensindli karedama pinna tõttu sulab lumi katuselt järk-järgult osadena, ega lange suurte tükkidena alla.
Sindlitega hoiate märgatavalt kokku katuse paigaldus kuludelt – populaarsemaid katusematerjale toodetakse suuremõõtmeliste plaatidena. Seepärast on keerukamate katusekonstruktsioonide puhul materjali kadu suurem.
Saate segamatult öörahu ka katusekorrusel nautida – vihma-või rahesadu vastu metallkatust teeb suurt lärmi. Suvel kuumenevad metallkatused üle ning kiirgavad kuumust sissepoole. See tähendab elukvaliteedi langust nendes ruumides.
Bituumensindlite pakid on kerged – enamike katusematerjalide kaal on bituumensindlitest oluliset suurem ja seetõttu võib transport objektile olla raskendatud.
Nõtkete bituumensindlite krobelisel pinnal sulab lumi järk-järgult – sileda pinnaga katusematerjali pinnalt libiseb lumi kergelt maha suurte tükkidena. See on ohtlik nii hoonetele (katuserennid, naaberhooned, kõnniteed, parkivad sõidukid) kui ka majaelanikele.
Bituumensindlid ei roosteta ega korrodeeru – vastupidiselt katuseplekk olenevalt kontrolli ja korrosioonikaitse kvaliteedist hakkab keskmise ja pikema aja jooksul roostetama. Kui töötlemise ajal on tekkinud kahjustusi, võib korrosiooniprotsess alata praktiliselt kohe pärast paigaldamist.
Bituumensindlite puhul ei ole vaja kondenskaitsefooliumit – materjal on difuusne (hingav), mis kaitseb maja konstruktsioone niiskuse eest.
Bituumensindleid on lihtne paigaldada – enamik katusematerjalide paigaldamiseks on vaja hulk tööriistu, kuid sindlite puhul piisab enam-vähem haamri ja naelte olemasolust.