Terrassid ja rõdud

Kaubamärk
2
2
1
6

TERRASSID JA RÕDUD EHK ÕUEALA OAAS

Olenemata sellest, kas teil on väike rõdu või suur terrass, saate selle muuta õueoaasiks. Õige viimistluse ja tarvikutega saate luua hubase ja kutsuva ruumi, kus saab lõõgastuda ja nautida õues olemist. Mugavatest istumiskohtadest kuni edevate varikatusteni on palju võimalusi, mille hulgast valida, et muuta oma õueala koduseks. Õigete elementidega saate oma terrassi või rõdu muuta igapäevasest sebimisest ja sebimisest tagasipöördumiseks.

Terrassi ja rõdu kujundamine

Esimene samm oma õueala kujundamisel on materjalide ja tarvikute valimine. Oluline on silmas pidada, et terrassile või rõdule planeeritavad materjalid ja tooted peavad olema vastupidavad ilmastikutingimustele, sealhulgas UV-kiirgusele.

Terrassikatted ja varikatused

Terrasside ja rõdude katmiseks on kolm populaarset valikut, milleks on klassikaline puidust- või komposiitmaterjalist terrassilaud, keraamiline- või kiviplaat ja PVC’l põhinev rullmaterjal. Rahalises mõttes on kõige soodsam lahendus kahtlemata PVC rullmaterjal ning suuremat investeeringut nõudvas otsas kiviplaadid ja komposiitmaterjalid. Kui kolme eelneva puhul on tegemist sisuliselt hooldusvabade lahendustega, siis puidu puhul on investeeringu suurus keskmine, kuid arvestada tuleb edaspidise hooldusega.

Samuti tasub terrassi olemasolul või planeerimisel mõelda võimaliku seinaehitiste ja varikatuse peale. Seinakatted ja varikatused on suurepärane võimalus lisada oma õuealale isikupära. Otsige seinakinnitusi, mis on valmistatud ilmastikukindlatest materjalidest, näiteks metallist. Samuti tasub varikatuste puhul eelistada konstruktsioone, mis on valmistatud alumiiniumist või mõnest teist sorti viimistletud metallist.

Unustada ei maksa ka välisvalguse olemasolu. Valgustus on iga välisruumi oluline osa. Välisvalgustus võib luua õdusa ja kutsuva atmosfääri.. Välisvalgustuse valimisel otsige valgustid, mis on mõeldud välitingimustes kasutamiseks ja valmistatud ilmastikukindlatest materjalidest, näiteks alumiiniumist või roostevabast terasest. Energiatõhusamaks valikuks võite valida ka päikeseenergial töötavad valgustid.

Kokkuvõte

Õueala oaasi loomine on suurepärane võimalus lisada oma koju lõõgastust ja naudingut. Õige materjali ja tarvikutega saate luua hubase ja kutsuva ruumi, kus saab lõõgastuda ja nautida õues olemist. Mugavatest istumiskohtadest kuni varikatusteni on palju võimalusi, mille hulgast valida, et muuta teie õueala koduseks.