Usaldusväärseim ehitusmaterjalide maaletooja | Tasuta telefon: 1900 | E-mail: bestor@bestor.ee
Selleks, et katust püsiks ilusana võimalikult kaua tuleb seda ka regulaarselt kontrollida ja vajadusel hooldada. Katust on soovitatav kontrollida vähemalt kord aastas. Enamus mustus ja praht koguneb vihmaveerennidesse. Vihmavesi puhastab suurema osa katusest ära kuid enamasti jääb mustus ja praht rennidesse.
Katust tuleks pesta vastavalt vajadusele, see oleneb maja asukohast ja ümbritsevast. Mõnel juhul võiks katust pesta lausa 2 korda aastas, teistel juhtudel piisab 1 korrast aastas.
Katuse õigeaegselt hooldades on võimalik probleemid varakult avastada ja vältida suuri kulutusi suuremahulistele remonttöödele.
Katus tuleks visuaalselt üle vaadata 2 korda aastas – kevadel, pärast lume sulamist (aprillis) ja sügisel, enne külmade tulekut (oktoobris).
Tähelepanu tuleks pöörata: katuse pinnale, veeäravoolud (rennid, torud, äravoolulehtrid), vertikaalpidade külgnemised, ankrud ja kinnitid, ventilatsiooni torude läbiminekud, piirded (käsipuud, lumetõkked), katuseaknad, katuseluugid, käigusillad, katuseredelid.
Katusekattelt eemaldada sinna kogunenud praht pehme harjaga. Teravaservalised jäätmed korjata kokku käsitsi.
Kontrollida ja vajadusel puhastada neelukohad, sinna kogunev saaste võib rikkuda katusekatte värvi. Vajadusel liitekohad tihendada.
Kontrollida piirete ja lumetõkete kinnitusi ja nende kinnituskohtade veepidavust.
Redelid ja käigusillad peavad olema kahjustamata ja 100% kindlad. Kahtluse korral, et kinnitus ei ole püsiv, võta ühendust katuse paigaldajaga, kes saaks anda asjale professionaalse hinnangu.
Tihti vedeleb katustel tarbetuid esemeid: jäänuseid varasematest antennidest või kaablitugedest, remonditöödel ülejäänud materjale, sinna laste poolt visatud asju vms.
Tarbetud esemed rikuvad katuse pinda: kleepuvad katuse külge, nendele astumine võib tekitada katusekattesse augu. Sellised esemed tuleb katuselt eemaldada.
Tavaliselt ei ole vaja lund katuselt rookida. Töö on vaja ette võtta siis, kui on tekkinud kandekonstruktsioonile liigne koormus või on karta lume kukkumisel tekkivaid ohtlikke olukordi.
Katuselt jää eemaldamiseks tuleks kasutada sulatavaid aineid (gaasileeki või kuuma vett), kindlasti mitte taguda kirve, kangi või labidaga. Lumi tuleks eemaldada katuselt kiht-kihi haaval, jättes katusele lume kaitsekihi kuskil 10 cm. Tuleb vältida lume kuhjumist katusel ühte kohta.
Seina äärde ei tohi lund kokku ajada. Eemaldada katet ohustavad jääpurikad ja lumesulamisvee äravoolu takistav jää.
Vältida tarbetut katusel käimist. Kui siiski tuleb katusel liikuda, kasutada pehme tallaga jalanõusid.
Katuste ülevaatust, hooldust ja liiglume koristus pakub meie partner K-Kate Katused