Kõrgsurvelaminaat (HPL) fassaadiplaat DEBO Wild Cherry

DEBO HPL fassaadiplaat

DEBO HPL on on mõeldud fassaadi katmiseks ja hoone dekoratiivseks viimistluseks. Kõrgsurvelaminaat fassaadiplaat on komposiitmaterjal, mis koosneb peamiselt jõupaberist ja fenoolvaigust, mida kombineeritakse spetsiaalse tootmisprotsessi käigus. Lõpptulemus on materjal, mis on vastupidav ilmastikutingimustele, UV-kiirgusele, niiskusele ja mehaanilistele mõjudele ning mis pakub mitmekesist valikut disainivõimalusi fassaadi viimistlemiseks.

DEBO teeb eriliseks selle tähelepanuväärne vastupidavus välitingimustes ka muutliku kliimaga piirkondades.

Tuletundlikkusklass C-s2,d0;
10-aastane garantii, mis katab võimalikud materjali- ja tootmisdefektid;
suurus 6x1220x3050 mm ;

Hind: 120€+km/tk

Lihtne töödelda ja paigaldada

Kergelt puhastatav materjal

Täielikult UV- ja ilmastikukindel

Kaalult kerge

Kaubamärk

Pikkus (mm)

3050

Laius (mm)

1220

Paksus (mm)

6

Tuletundlikkusklass

C-s2,d0

Tihedus (kg/m³)

>1350

Dekoor

Wild Cherry 22904

Kõrgsurvelaminaat (HPL) fassaadiplaat lõikamine

Kõrgsurvelaminaat paneelide dekoratiivne külg on kõva ja ühtlane ning seetõttu soovitame voodrilaudu lõigata saekettaga, millel on volframkarbiidlõikeosaga või teemantlõikeosaga terad. Voodrilaua dekoratiivne külg tuleb paigutada saeketta pöörlemissuuna vastassuunda. Lisaks peab plaat olema hästi toestatud ja kinnitatud reguleeritava kõrgusega survetööriistaga, et materjal ei hakkaks liikuma ega vibreerima. Enne lõikamist veendu, et saetera on töötasapinna suhtes rihitud ja ulatuks piisavalt palju sellest üle

Vältige tavalise käsisae kasutamist. Käsisaag avaldab tugevat survet materjali pinnale ning suurendab seetõttu laminaadi pragunemise ja murdumise ohtu.

Kõrgsurvelaminaat fassaadiplaat puurimine

Parima tulemuse saavutamiseks ja edasise lõhenemise või pragunemise vältimiseks tuleb kõik kruvikohad enne voodrilaudade kinnitamist eelpuurida. Kruvide jaoks tehtud avade läbimõõt peab olema vähemalt 0,5 mm kruvi läbimõõdust suurem. See on vajalik, et kruvile jääks ava servi puudutamata igas suunas veidi liikumisruumi, mis võimaldaks keskkonnaoludest tingitud väikseid mõõtmete muutusi ja väldiks pragude teket augu ümber. Pärast puurimist on rangelt soovitatav kontrollida, et ava serv on puhas ja sile. Kui ei ole, tuleb see ettevaatlikult siledaks lihvida, sest mikropraod võivad edaspidi tekitada nähtavaid pragusid.

HPL fassaadiplaadi puurimiseks sobivad kõige paremini spetsiaalselt plasti jaoks ette nähtud terasest keerdpuurid 60°–80° otsa kaldenurgaga (mitte 120° nurgaga nagu tavalised metallipuurid).

Kõrgsurvelaminaadi paigaldus

Kondensaadi kogunemise vältimiseks tuleb HPL fassaadiplaatide ja aluskonstruktsiooni vahele jätta vähemalt 30 mm laiune vahe, mis võimaldab õhul vabalt tsirkuleerida. Vajalikud tuulutusvahed saab 38 mm paksusi prusse kasutades. Prussid, mille peale voodrilaud kinnitub tuleb paigutada maksimaalselt 600 mm sammuga. Standardkinnituseks soovitame kasutada 50 mm x 38 mm prusse ning liitekohtades ja nurkades 75 mm x 38 mm prusse.

 

Küsi pakkumist