Usaldusväärseim ehitusmaterjalide maaletooja | Tasuta telefon: 1900 | E-mail: bestor@bestor.ee
Tsementkiudplaat Equitone on lihtne, kuid edev fassaadipaneel, mis võimaldab luua sisuliselt lõputul hulgal erinevaid kujunduslahendusi. Tsementkiudplaate on üleüldiselt võimalik kerge vaevaga töödelda ja lõigata erikujuliseks ning loomulikult lisab Equitone’ile omane lai värvivalik rohkelt võimalusi nii arhitektidele kui ka koduomanikele.
Equitone on suuremõõtmeliste tsementkiudplaatide kaubamärk, mida tuntakse tegelikult ülemaailmselt. Paneelide standardsuurus on vahemikus 1,25 x 3 meetrit, kuid neid on võimalik soovi korral lõigata väiksemateks tükkideks ja geomeetrilisteks kujunditeks. Samuti on Equitone kiudtsementpaneele 5 erineva pinnatekstuuri ja üle 30 erineva värvitooniga. Tegemist on läbinisti värvitud fassaadimaterjaliga, millele on iseloomulik liivane pind ja materjalist läbikumavad looduslikud toonid.
Equitone kollektsiooni kuuluvad näiteks reljeefne [linea] seeria, lihvimata ning kuu maastikust inspireeritud [lunara] seeria, poolläbipaistva kattekihiga [natura] seeria, sileda ja mati pinnaga [pictura] seeria ja läbipaistva veekindla kattega [tectiva] seeria paneelid. Kombineerides erinevaid tekstuure ja värve, saate luua tõeliselt atraktiivse, huvitava ja eksklusiivse fassaadi. Fassaad võib olla kaetud näiteks ühe värviga, millele on lisatud sarnaseid toone, või erinevate värvidega, mis koos moodustavad erksa ja kaasaegse lahenduse. Suurematele projektide puhul eelneb ehitustegevusele tavapäraselt ka 3D modeleerimine ja samuti ka selleks protsessiks on meil abistavad materjalid olemas.
Tsementkiudplaat Equitone ehk kiudtsementplaat on komposiit ehitusmaterjal, mida iseloomustavad hea tugevus ja kõrge vastupidavus ümbritsevate elementide ja keskkonna suhtes. Materjali väärt omaduste tõttu kasutatakse tsementkiudtooteid peamiselt katuse ja fassaadi katmisel.
Kiudtsement koosneb tsemendi, tselluloosikiudude ning erinevate looduslike mineraalide segust. Tootmisprotsessi käigus reageerib tsement keemiliselt veega ning muutub betooniks. Betoon ise on põhimõtteliselt kivi ja tõepoolest väga tugev materjal, kuid ainult siis, kui survet avaldatakse ühes kindlas suunas. Klassikalisel betoonil on siiski madal tõmbetugevus ja elastsus ning tegelikult on tegemist üllatavalt rabede materjaliga. Selle olulise kitsaskoha kõrvaldamiseks lisatakse tootmise käigus segule tselluloosikiude, mis parandavad oluliselt kombineeritud materjali vastupanuvõimet erinevatele jõududele.
Tsementkiudplaat Equitone on Eestis olnud kasutusel juba rohkem kui 10 aastat ning tegemist on usaldusväärse ja maineka rahvusvahelise tootjaga.
Paneelipinnad on unikaalsed ning spetsiifilised värvid, tekstuurid ja varjundid lubavad luua tõeliselt esteetilisi ja kordumatuid hooneid.
Jätkusuutlikkus, vastupidavus ja värvipüsivus on vaid mõned omadustest, mis kirjeldavad Equitone’i kiudtsementpaneele. Materjal on läbivärvitud, mis tähendab, et paneelide värvus säilib ka paneelide töötlemisel.
Paneelide üks olulisemaid eeliseid on suur tihedus ja selle poolest paistab Equitone silma. Erinevate seeriate näitajad võivad erineda, kuid enamus Equitone fassaadipaneelide tihedus ei ole väiksem kui ≥1650 Kg / m³. See on oluline, sest mida madalam on tihedus, seda madalam on ka toote kvaliteet ja jätkusuutlikkus.
Paneelidele kehtib 10-aastane materjali kvaliteediga seotud garantii.
Tsementkiudplaate kasutatakse tavapäraselt suuremate kortermajade ja ärihoonete fassaadide katmisel ning oluliselt vähem väiksemate eramajade viimistlemisel. Õnneks hakkab see suhtumine nüüd tasapisi kaduma ning materjal leiab aina enam kasutust ka väiksematel hoonetel. Equitone paigaldatakse hoonetele ventileeritava fassaadi põhimõttel, kus fassaadikatte ja isolatsiooni kihi vahele jäetakse pisike õhuvahe. Ventileeritavale fassaadile on iseloomulik, et vuuke ei ole vaja tihendada. Kattepaneelide taha jäetakse õõnsus, mis juhib vedelikud mööda õhuvahe välja ja tagab sedasi konstruktsioonide naturaalse kuivamise. Equitone paneelide paigaldamisel valitakse tavaliselt nelja erineva vuukimise vahel.
Avatud vuukide puhul on külgnevate paneelide servade vahel selge lahtine vahe.
Kaetud vuukide puhul paigaldatakse vuukide kohale profiilliistud või teised elemendid selleks, et esile tõsta fassaadi mustrit.
Ülekattega paigaldamise puhul kattub ühe paneeli põhi alumise paneeli ülaosaga. Oluline on märkida, et selline lähenemine sobib ainult kitsaste paneelide jaoks.
Vaheplaadiga vuugid tähendab seda, et vuukide taha jääb mingit sorti paneel, mis näiliselt sulgeb vuugi, kuid ei tihenda seda.
Suurte paneelide vaheliste vuukide optimaalne laius on 10 millimeetrit. Samuti on esteetiliselt parim valik 10 mm laiune vuugivahe. Lisaks tagab 10 mm laiune vuuk paigaldajale ka kõrvalekalde võimalusi paneeli paigaldamisel. Minimaalne soovituslik vuugivahe jääb 8 mm juurde ning maksimaalne vahe võib olla kuni 12 mm.