Varikatus, markiis, talveaed või pergola, milline valida?

Varikatuste valik ja alternatiivsed lahendused

Kuumad suve- ja sumedad sügispäevad on Eesti muutlikkus kliimas tavapärased ja seetõttu koguvad jätkuvalt populaarsust kõikvõimalikud terrassi-,varikatuste- ja pergolate lahendused, mis kaitsevad põletava päikese ning võimalike sademete eest. Valiku hõlbustamiseks oleme välja toonud alternatiivsed valikud ja nende peamised eelised.

Markiis, mis see on?

Markiis on tasapinnaline varikatus, mida on tavapäraselt võimalik kerge vaevaga avada või kokku pakkida. Eramute ja ärihoonete terrassidele või rõdudele paigaldatavad markiisid kaitsevad liigse päikese või õrna vihmasabina eest ning loovad paremad eeldused suve- või keskmisest soojema sügisilma nautimiseks. Markiis piirab ka siseruumi pääseva valguse kogust ning aitab sedasi hoiduda liiga kõrgest toatemperatuurist.

Markiis koosneb alumiinium kangatorust ning kangast liigutavast ja toetavast mehhanismist. Süsteem kinnitatakse reeglina mehaaniliselt seina või katuse sarika külge ning selline kinnitusviis võimaldab selle alla jääval alal vabalt liikuda. Sõltuvalt mudelist on markiis varikatust võimalik reguleerida käsi- või elektriajami abil. Kallimaid markiise on võimalik ilmastikuolude eest kaitsta tuule-, vihma- ja päikeseautomaatikaga.

soodne-icon Taskukohasem

lihtne-paigaldada Lihtne paigaldada

Vari on reguleeritav

Varikatus, mis see on?

Varikatus sarnaneb oma eesmärgilt markiisile, kuid selle disain toetub fikseeritud postidele, mis ei võimalda katust soovi korral kokku pakkida. Tulenevalt fikseeritud tugikonstruktsioonist on varikatusega võimalik katta oluliselt suuremat pindala. Varikatuseid on võimalik ehitada paljudest materjalidest, kuid tavapäraselt põhinevad need alumiiniumraamil, mis on osaliselt kinnitatud hoone külge, toetudest eest vähemalt kahele tugipostile. Konstruktsiooni kattematerjaliks on reeglina klaas või vastupidav kihtplastik.

Konstruktsioonist ja materjalidest tulenevalt talub varikatus sadameid ja tugevamalt tuult oluliselt paremini kui klassikaline markiis.

cloudy Kaitse päikese ja tugeva vihma eest

mõõtmed Katab suuremat pindala

Lihtne paigaldada Standard komplektid

Talveaed, mis see on?

Talveaiaks nimetatakse maja küljes olevat juurdeehitist, varikatust, mille seinad on kinniehitatud ning kaetud klaasi või mõne teise läbipaistva ehitusmaterjaliga. Talveaeda saab kasutada aastaringselt, kuid paigaldada on võimalik soe või külm hoone.

Külm talveaed on tavaliselt ühekordse turvaklaasiga lahendus, mille seinad on kas kinnised või avatavad. Soe talveaed on külmasillakatkestusega alumiiniumprofiilidel põhinev klaashoone.

Eluiga Kasutatav aastaringselt

Pakub kaitset tugeva tuule ja sademete eest

Pergola, mis see on?

Pergola on sisuliselt eraldiseisva konstruktsiooniga varikatus, mida on ajalooliselt ehitatud kivist, tellistest ja puidust, kuid kaasaegne pergola põhineb alumiiniumprofiilidel. Pergolat aetakse tihti segamini lehtlaga, kuna nende kahe ehitise konstruktsioon on mõnevõrra sarnane. Peamine erinevus pergolate ja lehtlate vahel on see, et pergola puhul on teil valida, kas sulgeda katus täielikult või jätta see avatuks, et konstruktsiooni enda all oleks rohkem päikest ja õhku, kuid lehtlal on kindel katus, mida ei ole võimalik avada. Pergola ei ole mõeldud päikese täielikuks blokeerimiseks, vaid selleks, et pärssida otsest päikesevalgust, võimaldades samal ajal õhul vabalt liikuda.

Enamik pergolaid püüab olla ka bioklimaatiline. Bioklimaatiline arhitektuur on ehitusmetoodika, mis peab optimaalse mugavuse saavutamiseks silmas nii keskkonna- kui kliimatingimusi.

hooldus Premium lahendus

Suur hulk lisavarustust

unikaalne-atraktiivne Eraldiseisev konstruktsioon

Kõik värvivalikud, lisainfo ja dokumentatsioon on leitav tootelehtedelt

Küsi pakkumist


    Kontaktandmed