Usaldusväärseim ehitusmaterjalide maaletooja | Tasuta telefon: 1900 | E-mail: bestor@bestor.ee
Fassaad on ehitise lahutamatu osa, hoides meid talvel soojana ja suvel jahedana, pakkudes samal ajal kaitset välistingimuste eest. Hoolika fassaadimaterjali valimisega saate muuta ka kõige keskpärasema hoone väljanägemise stiilseks ja sisukaks. Fassaadi kujunduses on alati uusi tehnoloogiaid, mis avavad kaasaegseid võimalusi. Kasutuses on väga palju fassaadisüsteeme ja materjale, millest igaühel on oma esteetika, plussid ja miinused ning hinnapunkt. Oleme välja toonud mõned levinumad fassaadimaterjalid, mida meie Bestor Grupp’is kasutame ja oma pea 30-aastase kogemuse põhjal soovitame.
Kiudtsement, tuntud ka tsementkiud nime all on reeglina tsellulooskiududega tugevdatud ja tsemendist valmistatud komposiitmaterjal maja fassaadile. Kiudtsemendi omadused on oluliselt kaasa aidanud materjali tuntuse kasvule ja fassaadimaterjalina kasutamise populariseerumisele. Kiudtsemendist valmistatakse erineva suurusega fassaadiplaate ja voodrilaudu. Kiudtsementi kasutatakse alternatiivina puitvoodrile ja PVC-le või vinüülile, kuna tsemendkiud on teiste voodrimaterjalidega võrreldes väga vastupidav ja praktiliselt hooldusvaba materjal.
Kiudtsement ei põle, see on mittesüttiv fassaadimaterjal
Tegemist on kauakestva materjaliga, mis on vastupidav UV kiirgusele ning ei mädane ega hallita
Kiudtsemendist materjalid on veekindlad ja vastupidavad püsivatele veekahjustustele
Kiudtsementi on lihtne töödelda
Olenevalt soovitavast profiilist võib materjali ruutmeetri hind (m2) kujuneda alternatiividest kulukamaks. Vaata ka teemat “Voodrilaud, kas kiudtsement või puit?”.
Alumiinium komposiitplaat, -paneel koosneb reeglina kahest õhukesest alumiiniumpaneelist, mis on ühendatud polüetüleenist (termoplast) südamikuga. Materjal pressitakse tootmisprotsessi käigus kokku ja seda on praktiliselt võimatu hiljem eraldada. Jäikadel ja kergekaalulistel alumiiniumlehtedel on äärmiselt tasane pind. Alumiiniumpaneele saab lõigata, voltida, puurida, painutada, eeltöödelda, ilme et need kaotaks struktuuri terviklikkust. Tänu materjali paindlikkusele saab alumiinium komposiitplaate kasutada seal, kus teisi materjale ei ole võimalik kasutada. Võrreldes puitvoodri, teras- või kivipuruplaat seinte hooldusega on alumiiniumkattesüsteemide hooldamise kulud peaaegu olematud.
Alumiinium komposiitplaat on kergekaaluline
Alumiinium komposiitplaadid võimaldavad väga laia viimistlusvalikut
Materjal on täielikult taaskasutatav, sest alumiiniumi on võimalik lõpmatuseni ringlusesse võtta
Alumiinium komposiitpaneelide peamine kitsaskoht on vastuvõtlikkus mõlkidele karmides ilmastikutingimustes.
Keraamilised, klinker ja terrakota fassaadiplaadid on reeglina looduslikud materjalid, mida toodetakse savist ja mineraalidest, mis pressitakse suure surve all ühtseks tervikuks all ja põletatakse väga kõrgel temperatuuril. Keraamilised maja fassaadiplaadid pakuvad rikkalikke looduslikke värve ja struktuure.
Keraamika on tavapäraselt ilmastiku-, UV-kindel ja plaatide naturaalne värv ei pleeki
Tegemist on kõva ja kriimustuskindla fassaadimaterjaliga
Keraamilised fassaadisüsteemid ei põle
Keraamika tootmiseks kasutatakse looduslikke tooraineid ning materjali on hiljem võimalik taaskasutada
Keraamika peamine kitsaskoht on tagasihoidlik põrutus- ja löögikindlus. Võrreldes alternatiividega, vajab keraamiline fassaad võrdlemisi suurt esialgset investeeringut.
Kõrgsurvelaminaat on eksklusiivne ja tipptasemel fassaadimaterjal, mis koosneb kõrge rõhu ja temperatuuril kokku pressitud puidukiududest ja termoreaktiivsete vaikude segust. HPL fassaadipaneeli tihe ja poorivaba pind ei ole vastuvõtlik mustus kogunemisele ja seetõttu ei vaja materjal erilist hooldust. Paneelid on vastupidavad kriimustuste- ja löökidele.
Kõrgsurvelaminaat pakub fassaadikattena märkimisväärset vastupidavust
HPL fassaadisüsteemi on väga lihtne puhastada ning materjal ei vaja erilähenemist, tulemuseks puhas ja stiilne fassaad
Kõrgsurvelaminaat on hinna poolest fassaadimaterjalide ülemises otsas.
Looduskivi on ehitusmaterjal, mille kasutus ulatub sadade aastate tagusesse aega ning on seejuures tänaseni säilitanud oma populaarsuse. Looduskivi on üks kõige ökoloogilisem lahendus, mis annab maja fassaadile mitmeid eeliseid.