Katusekivi ja kivikatuse ehitus

Katusekivi on teadaolevalt atraktiivne ja vastupidav viilkatusematerjal

Traditsiooniliselt valmistati enamik katusekive kiltkivist või põletatud savist, kuid tänapäeval on lisandunud hulk teisi tootmisviise. Õige pinnaviimistlusega katusekivi valimine on katuse viimistletud välimuse seisukohalt ülioluline. Materjali soetajana on oluline mõista, miks tootjad kasutavad savi- ja betoonkividel kindlaid pinnaviimistlusi ning kuidas need mõjutab materjali välimust ja elutsüklit lühemas ning pikemas perspektiivis.

Betoonkatusekivid

Katusekivid on tänapäeval siiski sageli valmisatud hoopis betoonist. Betoonkatusekivid on raskemad, kuid paremate omadustega, mistõttu nende keskmiseks elueaks korrektse hoolduse juures loetakse kuni 100 aastat. Enamik betoonkatusekive on pinnatöötlusega, mis kaitseb toodet varajases ja kriitilises staadiumis. Kõik betoonkatusekivid on värvitud, et anda neile esteetiline välimus, kuid erinevalt keraamilistest katusekividest tuhmub nende värv aja jooksul. Siiski saavad tootjad kasutada erinevaid meetmeid, et tagada ka betoonkatusekivide värvikindlus, näiteks läbivärvimise näol või akrüülkattega.

Kõik betoonkatusekivide värvivalikud, lisainfo ja dokumentatsioon on leitav tootelehtedelt. Kogu valikuga saaab tutvuda katusekivide tootekategooriast.

Keraamilised katusekivid (savist katusekivi)

Looduslike savi ehk keraamiliste katusekivide ilu seisneb savimaterjali loomuliku vananemisega kaasnevates värvivarjundite muutustes. Kaasaegsed masintöödeldus plaadid on äärmiselt tihedad ja vastupidavad. Võõrmaterjali kogunemine on aeglane ja kivi välimus muutub aeglaselt. Plaadi värvi kadumine on välistatud ning aeglane muutus piirdub värvuse ühtlase tumenemisega. Keraamiliste katusekivide tootmisprotsessi eripära tõttu on kerged värvimuutused tavalised, mis tegelikult isegi parandavad viimistletud katuse välimust. Oluline on erinevate partiide katusekive mitte omavahel segada, et vältida võimalike värvianomaaliate teket.

Keraamiliste katusekivide kasulik eluiga on reeglina vähemalt 70 aastat. Savi omadustest tulenevalt talub see katusematerjal hästi suuri temperatuurimuutusi, ilma ja mikroorganimide ning kahjurite rünnakuid.

Savikive on võimalik soetada erinevate pinnaviimistustega, millest kolm peamist on naturaalne, kristallangobeeritud ja glasuuritud viimistlus. Naturaalse viimistluse puhul on kivi toodetud homogeensest põletatud savist, mis tagab loomulikud värvitoonid. Kristallangobeeritud savikivi on kaetud pigmenteeritud savi kihiga, mille peale omakorda on lisatud väheses koguses peeneks purustatud klaasi. Oluline on märkida, et lõppviimistlus on hingav. Glasuuritud kivide puhul on pigmenteeritud savi kihile lisatud suuremas koguses purustatud klaasi, mis muudab kivid veekindlaks ning mittehingavaks materjaliks. Klaasisisaldus annab kivile tugeva kriimustuskindla viimistluse.

Kõik keraamiliste katusekivide värvivalikud, lisainfo ja dokumentatsioon on leitav tootelehtedelt. Kogu valikuga saaab tutvuda katusekivide tootekategooriast.

Kiltkivi

Kiltkivi on tavapäraselt ainulaadse välimusega looduskivi, mis pakub väga dramaaatilisi värvivariatsioone. Kiltkivi on väärtuslik oma pikaealisuse ja esteetilise atraktiivsuse tõttu. Kiltkivi võib kesta üle sajandi ja sobida praktiliselt iga arhitektuuristiiliga. Tulenevalt kõrgest hinnast on kiltkivile iseloomuliku välimuse saavutamiseks loodud erinevaid alternatiive, millest üks levinuimad on kiudtsement plaadid.

Kiudtsemendist katuseplaadid pakuvad kiltkivikatuse välimust ja kiudtsemendile omast hinda ning kvaliteeti. Kiltkivile omane kuju võimaldab luua katusest ja fassaadist ühtse ning ainulaadse terviku.

Kõik kiudtsemendist plaatide värvivalikud, lisainfo ja dokumentatsioon on leitav tootelehtedelt. Kogu valikuga saaab tutvuda kiudtsement katuseplaatide tootekategooriast.

Katusekivi eelised

eluiga-ikoon Kauakestev

Kivikatus võib kesta üle 100 aasta. Savi-, betoon- ja kiltkivi taluvad tugevat tuult, rahet ja on vastupidavad ka otsesel kontaktid tulega. Kuna enamik tootjaid on oma toodangus väga kindlad, siis pakutakse katusekividele tavapäraselt 30 kuni 50-aastast garantiid.

taaskasutatav Keskkonnasõbralik

Katusekivid on valmistatud mineraalidest, mitte kemikaalidest, seetõttu saab aegunud materjali pulbristada ja taaskasutada.

done Madal hooldus

Kivikatuse korrektse paigalduse korral on võimalikud lekked peaaegu ennekuulmatud ja kive tuleb vahetada vaid juhul kui katus on saanud vigastada tugeva löögi tõttu. Üldiselt nõuab kivikatus väga vähe hooldust ja peamine töö on vajaduspõhine sabla eemaldus.

unikaalne-atraktiivne Palju valikuid

Savi-, betoon- ja kiltkiviplaate on mitmesugustes värvides ja stiilides, mis sobivad iga kodustiiliga, alates keskajast kuni kaasaegse Euroopani.

temperatuuri Energiasäästlik

Katusekivi raske termiline mass aitab reguleerida sisetemperatuure.

Kahjurikindel Mädaniku- ja kahjurikindel

Katusekivi ei mädane ning on putukatele ja teistele kahjuritele läbimatu.

Korduma kippuvad küsimused

Mitu katusekivi ma vajan?

Vajaliku katusekivide koguse saab arvutada katuse üldpinna jagamisel soovitava plaadi suurusega. AS Bestor Grupp on valmis aitama täpse kogue määramisel. Alustamiseks võta meiega ühendus läbi lehe lõpus oleva päringuvormi.

Kui palju kivikatus maksab? Mis on kivikatuse ruutmeetri (m²) hind?

Täpse hinna määramine ilma vajalike taustainfota on praktiliselt võimatu. Betoonkatusekive võib leida hinnaga alates 5.35 EUR/m² + KM, kuid täpse hinna ja kalkulatsiooni saamiseks julgustame inimesi meie abistava tiimi poole pöörduma, näiteks läbi Küsi Pakkumist vormi.

Millist valikut pakub AS Bestor Grupp?

AS Bestor Grupp valikus on esindatud keskmisest kõrgema kvaliteediga Saksa päritolu Creaton keraamilised katusekivid, Rootsi päritolu ST ERIKS betoonkivid ja Belgias toodetavad Cedral Slate kiudtsement katuseplaadid. Juhul kui valik tekitab segadust, siis saadke meile “Küsi Pakkumist” päringuvorm, et saaksime Teile teha soovitusi, mis vastavaid just Teie soovidele ja ootustele.

Küsi pakkumist


    Kontaktandmed