Katusekivi ja kivikatuse ehitus

Katusekivi on teadaolevalt atraktiivne ja vastupidav viilkatusematerjal, kuid kivikatuse ehitus on sageli ka võrreldes teiste võimalusetega kulukam.

Traditsiooniliselt valmistati enamik katusekive kiltkivist või põletatud savist. Savi ehk keraamiliste katusekivide kasulik eluiga on reeglina vähemalt 70 aastat, materjal on looduslik ja talub hästi suuri temperatuurimuutusi, ilma ja mikroorganimide ning kahjurite rünnakuid. Tänapäeva katusekivid on siiski sageli valmisatud hoopis betoonist. Betoonkatusekivid on raskemad, kuid paremate omadustega, mistõttu nende keskmiseks elueaks korrektse hoolduse juures loetakse kuni 100 aastat. Katusekivid võivad olla mitmesuguse kujuga ja paljudes stiilides, näiteks kumerad, lamedad, volditud, üksteisega ühendatud jne. Kõik eterniidi värvivalikud, lisainfo ja dokumentatsioon on leitav tootelehtedelt Kõik eterniidi värvivalikud, lisainfo ja dokumentatsioon on leitav tootelehtedelt

Meie valikus on esindatud kahe kvaliteetse kaubamärgi tooted, Creaton katusekivid ja Cedral Slates. Creatoni katusekivid pakuvad naturaalseid kivipinna tekstuure ja looduslikku välimust. Samuti on Creatoni keraamikatooted tuntud oma vastupidava pinnaviimistluse tõttu. Täieliku kvaliteedi saavutamiseks hangib Creaton savi ainult spetsiaalselt valitud leiukohtadest.

Cedral Slates tooted pakuvad kiltkivikatuse välimust ja kiudtsemendile omast hinda ning kvaliteeti. Cedral Slates annab võimaluse ka luua katusest ja fassaadist ühtne ning ainulaadne tervik. Need kiltkivi välimusega plaadid on saadaval mitme erineva kuju ja värviga, mis annab võimaluse kujundada eriti edevaid katuseid.

Kõik katusekivi värvivalikud, lisainfo ja dokumentatsioon on leitav tootelehtedelt

Juhul kui kaalute hoone katusekividega katmist peab arvestama sellega, et need katusesüsteemid on väga rasked. Katusekonstruktsioon peab olema väga vastupidav, et kivikatuse kaalu toetada. Lisaks nagu mis tahes hoone osa, tuleb ka kivikatus korralikult paigaldada ja regulaarselt hooldada ja seda nii uue kivikatuse paigaldamisel, kui ka vana renoveerimisel. Kivikatuse paigaldust pakuvad meie paigalduspartnerid K-Kate ja Bestorkate Tartu.

Katusekivi eelised

Eluiga

Korrektse hoolduse korral võib kivikatus kesta kuni 100 aastat, ilma oluliselt omadusi kaotamata.

Katusekivi on mädaniku ja putukakahjustuste suhtes puutumatu.

Loodussõbralik

Katusekivid on valmistatud looduslikest mineraalidest, mitte kemikaalidest. Kivikatuse lammutamisel on võimalik katuseplaadid pulbristada ja taaskasutada.

Lihtne paigaldada

Kivikatus vajab hooldust väga harva. Lekked on peaaegu ennekuulmatud, välja arvatud juhul, kui plaadid purunevad tugeva löögi tõttu.

Küsi pakkumist


    Kontaktandmed