Katusekivid

Kaubamärk
12

Katusekivid

Katusekivid on betoonist, keraamikast või mõnest teisest materjalist valmistatud ehituskivid, mida kasutatakse viilkatuse kattematerjalina. Nagu ennist öeldud, katusekive ehk kivikatust eristatakse peamiselt materjali järgi, millest need valmistatud on. Klassikaliselt valmistati katusekive kohalikult kättesaadavatest toorainetest, peamiselt traditsioonilisest keraamikast ehk savil põhinevatest materjalidest või kiltkivist. Tänapäeval leidub katusekive ja tarvikuid erinevatest materjalidest ning praktiliselt iga katusetarindi jaoks, kuid paigaldamise põhimõtted on säilinud ning ei ole ajas olulisel määral muutunud. Tavapäraselt paigaldatakse katusekivid nii, et iga horisontaalsuunas rida kataks osaliselt alumist rida selleks, et vihmavesi ei satuks kivide vahele ja alumise rea kinnituselemendid oleksid peidetud.

Üldiselt toodetakse katusekive tavaliselt siiski betoonist või savist ning eelnevalt nimetatud võimalustest on Eestis ilmselt kõige levinum neist betoonkatusekivi ehk tsementkatusekivi, mille koostisosadeks on tsement, liiv, vesi ning pigmentvärvi segu. Katusekivina pole ükski materjal mitmekülgsem kui seda on betoon, mis võib edukalt jäljendada kallimaid materjale nagu kiltkivi ja savikatusekivi. Katusekivid sealhulgas betoonkatusekivi on väga vastupidav putukatele ja mädanemisele. Samuti taluvad nad ka Eesti mõistes tugevat tuult, käredat pakast ja põletavat päikest. Betoon on tegelikult eriti keskkonnasõbralik katusematerjal ja seda mitte ainult sellepärast, et seda ei pea tihti asendama asendama ja see vähendab energiatarbimist, vaid ka seetõttu, et see on valmistatud looduslikest, taaskasutatavatest materjalidest. Tulenevalt materjali omadustest loetakse nende keskmiseks elueaks korrektse hoolduse korral kuni 100 aastat. Hoolduse all peetakae silmas eelkõige mehaanilisel tagajärjel pragunenud plaatide asendamist ning äravool tõkestava prahi eemaldamist. Esteetilisuse säilitamiseks on soovituslik katuselt eemaldada ka hallitus, mustus ja sammal.

Kõike arvesse võttes on mõistetav, miks nii paljud majaomanikud valivad katusekivid.

Katusekivide müük

Kui olete osustamas katusekivide kasuks, siis järgmine samm on meiega ühendust võtta ja pakkumist küsida. Meie hinnangute ja konsultatsioonide abil leiate oma eelarve jaoks kindlasti parima võimaliku hinna.