Mööbliplaat

Kaubamärk
1

Mööbliplaat mööblitootjatele

Mööbliplaat on materjal, millest valmistatakse sisustuselemente, sealhulgas ka mööblit – nagu näiteks vannitoamööbel, köögikapid, baariletid jne. Mööbliplaati saab kasutada paljude erinevate otstarvete jaoks, samuti ka näiteks siseseinte viimistlemiseks. Mööbliplaate toodetakse erinevatest materjalidest, sealhulgas levinuimad neist MDF, OSB ehk puitlaastplaat, kõrgsurvelaminaat ja liimpuitplaadid ehk puitkilbid.

Enamik inimesi arvab, et puitlaastplaat on madala tihedusega plaat, mida kasutatakse ainult ehituses vooderdus- ja alusmaterjalina. Tegelikult on hea kvaliteediga puitlaastplaat juba pikka aega olnud mööblitööstuses üks levinumaid puiduasendajaid. Melamiiniga OSB plaate kasutatakse tihti odavama mööbli valmistamiseks. Laminaat on oluliselt paksem ja tugevam kui melamiin ning seetõttu kasutatakse seda töötasapindade ja kontorilaudade valmistamiseks.

MDF  ehk puitkiudplaat on samuti levinud materjal mööblitööstuses ning omadustelt sarnaneb see enim eelnevalt mainitud puitlaastplaadile. MDF on valmistatud väiksematest osakestest ning sellest tulenevalt tihedam ja kaalult raskem. Materjaliga töötamisel kasutatakse samu töövõtteid nagu tavalise puiduga. Meie valikust leiab Forescolor läbivärvitud MDF plaate. Suure melamiini sisalduse tõttu on meie läbivärvitud MDF plaadid kõrge niiskustaluvusega ja korrektse viimistluse korral võib materjali kasutada ka köögis, vannitubades ja teistes niisketes ruumides.

Liimpuit, nagu ka nimi juba reedab on mitmest puidukihist koosnev materjal. Puidukihid on omavahel kokku liimitud vastupidava ja niiskuskindla liimiga. Liimpuitu toodetakse erinevat sorti puidust, millest levinuimad on kahtlemata mänd, kask ja tamm.

Kõrgsurvelaminaat ehk HPL-i peetakse üheks kõige vastupidavamaks dekoratiivseks pinnamaterjaliks ja see on saadaval eriomadustega, sealhulgas keemilise, tule- ja kulumiskindlusega. Kõrgsurvelaminaati (HPL) toodetakse spetsiaalse paberi küllastamisel erinevate vaikudega. Kõrgsurvelaminaadil võivad olla ka antibakteriaalsed omadused. Sääraseid mööbliplaate kasutatakse koolides, haiglates, arvuti-, keemia- ja mikrobioloogilistes laborites ja ka teistes ühiskondlikes ruumides.

Mööbliplaadi müük

Bestor Grupp’i mööbliplaatide valikus on esindatud kaks tuntud kaubamärki, milleks on Forescolor ja Trespa. Forescolor-i puhul on tegemist läbivärvitud MDF-plaadiga, mis on osaliselt saadaval laokaubana. Trespa TopLab on antibakteriaalne kõrgsurvelaminaat, mida tellitakse tavapäraselt lähtuvalt projektist. Valikuga saab tutvuda nii veebis kui ka kohapeal. Kogu meie sortiment vastab Euroopa rangetele standarditele.

Mööbliplaat müük – parima võimaliku hinna ja tulemuste saavutamiseks soovitame meiega ühendust võtta läbi „Küsi Pakkumist“.