Eterniit

Kaubamärk
5
1

Eterniit, tuntud ka kui kiudtsemendist laineplaat

Eterniit on ohutu asbestivaba katusekattematerjal, mis on valmistatud tsemendist, lubjakivist, tselluloosist, veest ja kaasaegses materjalis asbesti asendanud PVA kiududest.  Eterniidil on suurepärane vastupidavus keskkonnamõjudele ning väga head tugevusnäitajad ning sellest tulenevalt ei nõua need laineplaadid pärast paigaldust edaspidiselt suuremahulisi hooldustöid. Eterniidiga kaetakse enamasti elamu-, tööstus- ja põllumajandushoonete viilkatused. Selleks, et eramu viilkatus ei samastuks tööstushoone katusega on valikus erineva suurusega profiile, millest igaüks annab hoonele isemoodi väljanägemise. Mõõtmetelt kõige väiksem eterniitplaat “Cedral Gotika” annab lühikeste plaatidega katusele eksklusiivse välimuse, mis sarnaneb kivikatusele. Samas traditsioonilise profiiliga „Eternit Klasika“ on sama laiuse ja lainekujuga nagu iganenud asbesteterniit ning annab seetõttu hoonele klassikaliselt autentse välimuse, nii et teie maja või suvila näeb alati välja korrastatud ja sobitub keskkonda. Lisaks on võimalik valida ka erinevate värvitoonide vahel, et värske eterniitkatus sobituks maja ja ülejäänud hoonete ning ümbritseva keskkonnaga nagu valatult. Lisaks on võimalik soetada veel käsitsi valmistatud kiudtsement katusedetailid, mis loovad katusest ühtse terviku.

Eterniidi müük

Meie eterniidi valikust leiad suurimad Euroopa kaubamärgid, nagu näiteks Leedu päritolu Eternit, Cedral ja nende soodsam alternatiiv Ukrainast, Fibrodah. Tänapäevane eterniit on keskkonnasõbralik materjal, mida hinnatakse selle keemilise neutraalsuse poolest. Materjal ei eralda keskkonda keemilisi ühendeid ega reageeri kahjulike ainetega. Lisaks ei jää kiudtsemendi valmistamisel üle tooraineid. Oluline on korrata, et eterniit ei sisalda enam tervisele kahjuliku asbesti ja vastab täielikult Euroopa nõuetele.

Tavapäraselt on eterniit plaatidel  juba tehases lõigatud nurgad, mille tõttu ei vaja plaadid töötlemist ning paigaldamine toimub ladusalt. Soovitame eterniiti nii era- kui ka ärikliendile, selle vastupidavuse ja hinna tõttu! Parima võimaliku tulemuse saavutamiseks soovitame enne töödega alustamist tutvuda ka eterniidi transpordi ja ladustamise tingimustega.