Katuseplekk

Katuseplekk ehk plekk-katus

Katuseplekk, tuntud ka teraskatuse nime all on üks populaarsemaid viilkatuse kattematerjale Eestis ning ka mujal Balti ja Skandinaavia riikides. Katusepleki populaarsuse peamine edendaja on kahtlemata olnud soodne hind ja hea vastupidavus muutlikkus ning halastamatus kliimas. Plekk-katuse soetamisel on oluline jälgida materjali paksust. Õhemad madala kvaliteediga metallid võivad osutuda vähem vastupidavamaks. Varasemale kogemusele tuginedes on meie soovitus valida katuseplekk, mille paksus on vähemalt 0.50 mm või üle selle.

Katuseplekki toodetakse erinevates profiilides, millest tuntuimad on kiviprofiil-, trapetsprofiil-, klassikprofiil– ja valtsprofiil plekk-katus. Eelnevalt nimetatud katuseprofiilide valikust on kõige soodsam kahtlemata trapetsprofiil katuseplekk. Trapetsprofiil sobib sirgjoonelise ja lihtsa kuju tõttu erinevat tüüpi hoonetele, olgu selleks siis eramu, või tööstus- ja ärihoone katus. Oluline on märkida, et erinevate tootjate katusepleki profiililainete mustrid võivad mõõtudelt erineda. Teiseks hinnatud valikuks on pisut kallim, kuid esteetilisem kiviprofiil katuseplekk. Kiviprofiili traditsiooniline katusekivimuster sobitub hästi viilkatusega eramutele ja ühiskondlikele hoonetele. Valtsplekki meenutav klassikprofiil ja valtsprofiil on tagasihoidlikuma välimusega ning sobivad hästi projektidesse, kus on oluline sälitada hoone autentsust ja klassikalist välimust.

Kuna katuseplekk on sile ja mittepoorne materjal, ei ole see vastuvõtlik mustusele ega ka sambla tekkele ning regulaarse kontrolli ja mõõduka hooldusega võib katusepleki kasutusiga ulatuda üle poole sajandi ehk 50 aasta. Katusepleki valikul võib arvestada sellega, et plekk-katus on kaalult kerge materjal, vahemikus 4,6 – 6 kg/m² ning võrreldes massiivsemate alternatiividega ei avalda planeeritavale või olemasolevale aluskonstruktsioonidele suurt koormust. Oluline on meeles pidada, et katusepleki alla tuleb paigaldada ka katuse aluskate, et temperatuuri muutustega tekkiv kondensatsioonivesi oleks võimalik ära juhtida.

Katusepleki müük

Juhul kui olete otsustanud katusepleki kasuks on järgmine samm küsida meilt pakkumist. Leiame parima võimaliku lahenduse lähtudes just sinu eelarvest ja vajadustest.