Ruberoid

Kaubamärk
1
2

Ruberoid

Ruberoid on kaalult raske, naftabituumeniga immutatud papp, mis on tavapäraselt kaetud modifitseeritud bituumeni ja puisteainetega. Ruberoid on mõeldud kaitsma katust vee sissetungi eest ja pakkuma täiendavat isolatsiooni. Materjali kasutatakse tavaliselt lamekatustel või madala kaldega katustel ning tavaliselt ka olemasolevate katuste remonditöödel. Samuti kasutatakse ruberoidi nii katuse aluskihtides kui ka pealiskihis, samuti erinevate pindade hüdroisoleerimisel.

Ruberoidi eelised

Ruberoid on tavapäraselt kõige odavam lamekatusele mõeldud materjal ja võib öelda, et seda on lihtne paigaldada. Õigesti paigaldatud ja hooldatud materjal on üsna vastupidav ja kestab circa 10 kuni 20 aastat.

Ruberoidil põhinevaid katuseid on lihtsam hooldada ja parandada. Kui mõni osa saab kahjustada, on seda lihtne parandada või asendada, ilma et oleks vaja kogu katust välja vahetada.

Ruberoid rullmaterjali puudused

Kuigi ruberoid on kuluefektiivne katusekattematerjal, on selle kasutamisel ka mõningaid puudusi. Esiteks ei ole see esteetiliselt väga meeldiv, kuna seda ei ole saadaval erinevates värvides ja kujundustes. Lisaks ei sobi see kõikidesse kliimatingimustesse, kuna see ei paku piisavat isolatsiooni äärmuslike temperatuuridega piirkondades. Lisaks sellele on Ruberoid vastuvõtlik ultraviolettkiirguse poolt tekitatud kahjustustele ja seda on lihtne teravate esemetega läbistada.

Kust osta ruberoid rullmaterjali?

Ruberoid rullmaterjali on võimalik osta otse maaletoojalt ehk meilt või ehituskauplustest ja veebipoodidest. Lugege enne ostu sooritamist kindlasti toote etiketilt paigaldusjuhiseid ja muud olulist teavet, näiteks minimaalse kallakuga seotud nõuded ja tuleohutuspiirangud.

Kokkuvõte

Ruberoid katusekate on odav katusekattematerjal, mis sobib olemasolevate katuste parandamiseks ja või kõrvalhoonetele. See tagab veekindla barjääri katusekatte ja ilmastikuelementide vahel. Samuti on seda lihtne paigaldada ja hooldada, mistõttu on see suurepärane valik koduste projektide jaoks.