Bituumenlaineplaadid

Kaubamärk
1
1

Bituumenlaineplaadid

Bituumenlaineplaadid on kahtlemata üks parima hinnaga katusekattematerjale, mida kasutatakse laialdaselt põllumajandushoonetel, kuurikatustel, kõrvalhoonetel, suvilatel ja garaažidel. Bituumenist laineplaadid on tavapäraselt valmistatud bituumeniga küllastatud orgaanilistest kiududest, mille tulemuseks on keskmise vastupidavusega ja suhteliselt hea väljanägemisega katuseplaat. Tänapäevane materjal on asbestivaba ja mittetoksiline. Bituumenlaineplaat on veekindel ja heli summutavate omadustega. Samuti on laineplaadid kaalult kerged, mis tähendab seda, et paigaldus läheb tunduvalt kiiremini võrrelda mõne teise katusekattematerjaliga.

Bituumenlaineplaadid ei korrodeeru, peavad vastu lämmastikule, veeaurule ja samuti ka metaanile, muutes need soodsaks materjaliks tallide- ja teite loomadega seotud põllumajandushoonete tarbeks. Bituumenist valmistatud laineplaadid kestavad vahemikus 15-20 aastat. Bituumenist katusematerjalide peamine puudus on nende rabedaks muutumine ja selle tagajärjel rebenemine ning seda eriti nende eluea lõpus. Kuid tänu madalale hinnale ja lihtsale paigaldusprotsessile saab neid kiiresti ja lihtsalt asendada.

Bituumenlaineplaatide paigaldamine on üsna lihtne ja arusaadav protsess, kuid bituumenil on oma olemuselt kalduvus pehmeneda kõrgel temperatuuril. Seetõttu on kuumal suvepäeval soovitatav bituumenist katusematerjale mitte paigaldada. Paigaldamisel on oluline jälgida minimaalse ülekatte ja katusekalde nõuet, mida tootja sätestab materjali paigaldusjuhendis. Laineplaadid kinnitatakse katuseroovile naelte või kruvide abil. Materjali mõõtu lõikamiseks sobib hästi jämeda teraga elektriline ketassaag. Kui teil ei ole sobivat elektrilist ketassaagi käepärast, siis saab hakkama ka õlitatud ja jämeda hambaga käsisaega.

Bituumenlaineplaatide müük

Bituumenlaineplaadid on saadaval erinevates värvitoonides, milleks on peamiselt must, pruun, roheline ja punane.