Klaaskiudbetoon

Kaubamärk
1

Klaaskiudbetoon fassaadipaneelid

‍Klaaskiudbetoon on kaasaegne fassaadipaneelide lahendus, mis ühendab betooni vastupidavuse klaaskiu tugevuse ja mitmekülgsuse. Klaaskiudbetoon on suhteliselt uus ehitusmaterjal, mis on oma paljude eeliste tõttu muutumas populaarseks. Materjal on vastupidav, talub äärmuslikke temperatuurikõikumisi ning on vee- ja tulekindel, mistõttu sobib see ideaalselt mis tahes ehitusprojektile. Materjali paigaldamine eri erine olulisel määral alternatiivsetest ventileeritavale fassaadile mõeldud materjalidest, mistõttu on see suurepärane valik töövõtjatele, kes otsivad tõhusat ja kuluefektiivset lahendust.

Mis on klaaskiudbetoon?

Klaaskiudbetoon on klaaskiududega tugevdatud betoon. See sarnaneb paljuski tavalise betooniga, kuid sellel on traditsioonilise betooni ees mõned olulised eelised. Need eelised teevad sellest suurepärase lahenduse paljude erinevate ehitusprojektide jaoks. Klaaskiudbetooni nimetatakse sageli ka betoonkomposiidiks.

Klaaskiudbetooni kasutamise eelised

Klaaskiudbetoon on äärmiselt vastupidav tänu materjalis sisalduvatele klaaskiududele, mis vähendavad betoonile omast rabedust ning suurendavad materjali elastsust ja survetugevust. Samuti on materjal vastupidav äärmuslikele temperatuuridele ja karmidele ilmastikutingimustele, mistõttu on see suurepärane valik ehituseks muutuva ilmastikuga keskkondades nagu näiteks Eesti ja põhjamaad. Paneelide paigaldusvõtted ei erine eriti alternatiivsete materjalide montaažist ning paigaldatakse samuti ventileeritava fassaadi põhimõttel.

Alternatiivid klaaskiudbetoonile

Kui kaalute oma projekti jaoks klaaskiudbetooni kasutamist, võite kaaluda selle asemel ka mõne järgmise materjali kasutamist. Klaaskiudbetooni võrreldakse sageli teiste betoonil põhinevate materjalidega, millest tuntuim on kahtlemata kiudtsement. Oluline on kaaluda nende materjalide erinevusi, et valida oma projekti jaoks parim variant. Kiudtsement põhineb sarnasel loogikal nagu klaaskiudbetoon, kuid klaaskiudude asemel kasutatakse kiudtsemendi puhul materjali omaduste tagamiseks tselluloosikiude.