Kiltkivi katuseplaadid

Kaubamärk
6

KILTKIVI KATUSEPLAADID TÕSTAVAD UNIKAALSUST JA ESTEETILISUST

Kiltkivi katusplaate on kasutatud sajandeid, et kaitsta kodusid ilmastikumõjude eest. Kiltkivi katusekate annab hoonetele ainulaadse, ajatu välimuse ning on atraktiivne ja eelkõige praktiline lahendus. Kiltkatusekate on tavapäraselt tulekindel ja võib õigesti paigaldatuna kesta kuni sajand ehk 100 aastat, mis teeb sellest hea valiku.

Erinevad kiltkivi katuse tüübid

Kui tegemist on kiltkivist katusekattega, on võimalik valida mitme erineva tüübi vahel. Kõige levinum kiltkatusetüüp on looduslik kiltkivi, mis on valmistatud ehtsast kivist. Looduslik kiltkivi on uskumatult vastupidav ja kauakestev ning seda on saadaval erinevates värvides ja tekstuurides. Siiski ei sobi see oma kaalu ja hinna tõttu kõikide katusetüüpide jaoks.

Teine kiltkivist katusekatte tüüp on komposiitkiltkivi. Seda tüüpi kiltkivi valmistatakse erinevatest materjalidest, sealhulgas kiudtsemendist ja plastikust. Komposiitkiltkivi on palju kergem kui looduslik kiltkivi, mistõttu seda on lihtsam paigaldada ja algmaterjalist sõltuvalt kipub see olema ka soodsam.

Lõpuks on olemas ka kiltkatusekatet jäljendavad materjalid nagu näiteks sindlid. Simuleeritud kiltkivi ehk katuse sindlid on valmistatud erinevatest materjalidest, sealhulgas bituumenist ja puidust. Need materjalid on uskumatult kerged, mistõttu seda on lihtsam paigaldada ning need on tavaliselt ka odavamad kui looduslik- või komposiitkiltkivi.

Kiltkivi katuse eelised

Looduslik ja komposiitkiltkivi on esteetiliselt meeldivad materjalid ja neid saab kasutada mitmesuguse välimuse loomiseks. Kiltkivi plaate on saadaval paljudes erinevates värvides ja mustrites, mis võimaldab kohandada katuse välimust vastavalt hoonele. Samuti on kiltkivist katusekatted uskumatult mitmekülgsed ja neid saab kasutada mitmete erinevate katusetüüpide, sealhulgas viilkatuste ja mõnel juhul ka integreereritud fassaadide puhul.

Mis puutub konstruktsiooni, siis on kiltkivi katuseplaadid on äärmiselt vastupidavad. Kiltkiviplaadid on uskumatult tugevad ja suudavad vastu pidada erinevatele ilmastikutingimustele, sealhulgas tugevatele tuultele ja tugevatele vihmadele. Lisaks sellele on kiltkivist katusekate oluliselt kergem tavalisest kivikatusest, mis muudab selle paigaldamise lihtsamaks ja võib vähendada teie olemasoleva katuse konstruktsiooni koormust.

Kiltkivi katuse paigaldamise protsess

Enne kiltkatusekattesse investeerimist on oluline veenduda, et teil on olemas õiged materjalid ja kvalifitseeritud spetsialist, kes teie katuse paigaldab. Sõltuvalt valitud kiltkivi tüübist võib paigaldusprotsess erineda. Looduslik kiltkivi on kõige raskem kiltkivitüüp ja nõuab kaalu kandmiseks tugevamat katusekonstruktsiooni. Komposiitkiltkivi on kergemad ja lihtsamini paigaldatavad, kuid nende puhul on siiski vaja spetsialisti, kes veendub, et katus on õigesti paigaldatud.

Paigaldamise käigus peab paigaldaja kõigepealt kontrollima hoone katust, et veenduda, kas see on heas seisukorras ja suudab kiltkivi plaatide kaalu kanda. Oluline on veenduda, et mis tahes katusekatted paigaldatakse õigesti ja kindlalt, sest see aitab tagada katuse pikaealisuse ja toimivuse.

Enne värsket katusekattematerjali paigaldatakse aluskate. Aluskate aitab kaitsta aluskonstruktsioone võimalike veekahjustuste eest, samal ajal kui katusekate aitab katust tuule ja vihma eest tihendada. Seejärel paigaldatakse kiltkivi katusplaadid vastavalt tootja etteantud juhistele ning lõpuks peab paigaldama ka kõik lisakomponendid, näiteks harja- ja otsakatted. See aitab tagada, et katus on täielikult suletud ja ilmastiku eest kaitstud.

Kiltkivi katuseplaatide hooldamine

Kui teie kiltkatus on paigaldatud, on oluline järgida mõningaid põhilisi hooldusnõuandeid, et tagada selle hea seisukord aastate jooksul. Esimene samm on regulaarselt kontrollida katust kahjustuste või kulumise märkide suhtes. Kui märkate pragunenud, puuduvaid või lahtisi katusekive, on oluline need võimalikult kiiresti välja vahetada. Lisaks on oluline regulaarselt puhastada kiltkivi plaate, et eemaldada võimalikku mustust, prahti või sammalt. Seda saab teha pehme harja või survepesuriga.

Teine oluline hooldustipp on hoida rennid ja allavoolutorud prahist puhtad. Ummistunud vihmaveesüsteemid võivad põhjustada vee kogunemist katusele ja kahjustada kiltkiviplaate.

Kokkuvõte

Kiltkatusekate on suurepärane valik neile, kes soovivad täiendada hoone välimust. Kiltkiviplaadid on uskumatult vastupidavad ja võivad vastu pidada kuni 100 aastat, mis teeb neist ideaalse pikaajalise katuse lahenduse.