Fassaad ja fassaadiplaadid

Kaubamärk
1
5
22
8
1
1
11
2
1
1
1
1
3
12
2
2
3
2
Kasutuskoht
1
1

FASSAAD JA FASSAADIPLAADID VENTILEERUVATELE FASSAADIDELE

Ventilatsiooniga fassaadid on populaarne valik kaasaegse hoone projekteerimisel, pakkudes mitmeid eeliseid, mis teevad neist atraktiivse valiku nii arhitektide kui ka majaomanike jaoks. Tuulduvad fassaadid tõstavad hoone energiatõhusust ja loovad esteetiliselt meeldiva viimistluse. Ventileeritud fassaadid on tavaliselt valmistatud kergetest ja vastupidavatest materjalidest, nagu alumiinium komposiitpaneelid, kiudtsement materjalid, klassikaline puitlaudis jne. Selles kokkuvõttes uurime, mis on ventileeritavad fassaadid, nende eeliseid ja erinevaid kättesaadavaid materjale, et saaksite teha teadliku otsuse ja valida oma ehitusprojekti jaoks sobivaima ventileeritava fassaadi.

Mis on ventileeritavad fassaadid?

Ventilatsiooniga fassaadid on teatud tüüpi fassaadisüsteem, mida kasutatakse energiatarbimise vähendamiseks, hoone isolatsiooni parandamiseks ja hoone kaitsmiseks ilmastiku eest. Ventilatsiooniga fassaadid koosnevad tavaliselt kahest osast: esmasest kattematerjalist ja teisest isolatsioonikihist. Esmane fassaadimaterjal on tavaliselt valmistatud kergetest ja vastupidavatest materjalidest ning selle taga olev isolatsioonikiht koosneb tavaliselt mineraalvillast või mõnest teist tüüpi isolatsioonimaterjalist. Ventileeritava fassaadi eripäraks on, et fassaadiplaatide ja isolatsioonikihi vahele jäetakse õhuvahe, mis tagav pideva ringluse. Selle kahekihilise süsteemi eesmärk on vähendada hoone seinte kaudu kaduma mineva soojuse hulka, mille tulemuseks on madalamad energiaarved ja mugavam elukeskkond.

Erinevad ventileeritavad fassaadimaterjalid

Ventileeritavad ehk tuulduvad fassaadid on tavaliselt valmistatud kergetest ja vastupidavatest materjalidest. Siiski on saadaval ka mitmesuguseid muid materjale, millel kõigil on oma ainulaadsed eelised. Selles jaotises tutvustame erinevaid kättesaadavaid materjalitüüpe, et saaksite teha teadliku otsuse, kui valite oma ehitusprojekti jaoks sobiva materjali.

Alumiiniumist ventileeritavad fassaadid

Alumiiniumist ventileeritavad fassaadid ehk alumiinium komposiitplaat on populaarne valik kaasaegsete hoonete jaoks, kuna need on kerged, vastupidavad ning saadaval mitmes värvitoonis ja viimistluses. Alumiinium on ka termiliselt tõhus materjal, mis tähendab, et see aitab vähendada soojuskaotust ja parandada hoone isolatsiooni. Lisaks on alumiinium korrosioonikindel, mistõttu sobib see ideaalselt kõrge niiskusega keskkondadesse või rannikualadele.

Kiudtsementfassaadid

Fiibertsementfassaadid on teine populaarne valik kaasaegsete hoonete puhul, sest need on kerged, vastupidavad ja tulekindlad. Kiudtsement on ka termiliselt tõhus materjal, mis tähendab, et see aitab vähendada soojuskaotust ja parandada hoone isolatsiooni. Lisaks sellele on kiudtsementi lihtne paigaldada ja hooldada ning seda saab kohandada mis tahes hoonekujundusega.

Puidust fassaadid

Puidust fassaadid on suurepärane valik neile, kes soovivad luua loomulikku ja maalähedast esteetikat. Puit on termiliselt tõhus materjal, mis tähendab, et see aitab vähendada soojuskaotust ja parandada hoone isolatsiooni. Lisaks on puit taastuv ressurss, mis teeb sellest suurepärase valiku neile, kes soovivad vähendada oma keskkonnamõju. Puit on ka tavapäraselt soodsam alternatiividest, kuid vajab seejuures oluliselt tihedamat hooldust.

Keraamilised fassaadid

Keraamilised fassaadid on suurepärane valik neile, kes soovivad luua ainulaadset ja stiilset välisdisaini. Keraamika on soojapidav materjal, mis tähendab, et see aitab vähendada soojuskaotust ja parandada hoone isolatsiooni. Lisaks on keraamiline materjal väga vastupidav UV-kiirgusele, mistõttu sobib see ideaalselt välitingimustes kasutamiseks.

Kokkuvõte

Ventileeritavad fassaadid on suurepärane valik kaasaegse hoone kujundamisel, sest need pakuvad mitmeid eeliseid, mis teevad need atraktiivseks valikuks nii arhitektidele kui ka koduomanikele. Tegelikult on lisaks eelnevalt nimetatud materjalidele veel hulk teisi alternatiive nagu klaaskiudbetoon, metall, dekoratiivkivi, kork, kõrgsurvelaminaat jne. Juhul kui soovid materjali valikul minna süvitsi, siis tutvu kindlasti ka meie nõuannete rubriigiga.